لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

آخرین توصیه انجمن قلب آمریکا: هر از گاهی از جایتان بلند شوید و حرکت کنید


بنا به توصیه جدید یکی از مجموعه بیمارستان های معتبر قلب آمریکا، هر کس باید دست کم نیم ساعت در روز ورزش کند تا تأثیرات بد فعال نبودن درازمدت در بدن او خنثی شود.

به گفته انجمن قلب آمریکا، پژوهش ها نشان می دهند که عدم فعالیت فیزیکی می تواند منجر به بالا رفتن خطر ابتلا به دیابت، دیگر مشکلات حاصل از قند خون بالا، بیماری قلبی، سکته، و مرگ زودرس در مردم شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر دبورا روم یانگ رئیس کمیته انجمن قلب آمریکا می گوید: "حواستان به این که چقدر در روز نشسته اید باشد. سعی کنید بیشتر تحرک داشته باشید."

خانم یانگ که مدیر پژوهش های رفتاری در کنسرسیوم "کایزر پرمننته" در جنوب کالیفرنیا نیز هست، توصیه می کند که "حداقل وقتی در منزل هستید، سعی کنید تمام روز روی مبل ننشینید."

آمار منتشر شده در همایش بهداشت و سلامت در آمریکا نشان می دهد که بزرگسالان بطور متوسط ۶ تا ۸ ساعت در شبانه روز نشسته و بدون تحرک هستند.

شواهد همینطور نشان می دهد که افرادی که از بیماری های روحی و روانی رنج می برند، تحرکشان حتی کمتر از این است.

مطالعات نشان می دهند که ارتباط نزدیکی بین عدم فعالیت فیزیکی و بیماری های قلبی و دیابت هست.

یکی از مطالعات اروپایی نشان می دهد که در ازای هر یک ساعت نشستن و تماشای تلویزیون، خطر بیماری قلب و مرگ زودرس در فرد تا ۶ درصد افزایش می یابد.

دکتر یانگ در ادامه سخنانش به خبرگزاری رویترز گفت که مردم باید سعی کنند مدت طولانی در یک جا ننشینند و هر از گاهی از جایشان بلند شده و حرکت کنند؛ حتی اگر نیم ساعت ورزش در روز را، که انجمن قلب آمریکا سفارش می کند، انجام دهند.

XS
SM
MD
LG