لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

نارسايی قلبی


بنا بر آمار جدید انجمن قلب آمریکا، پنج میلیون و دویست هزار نفر در این کشور به نارسایی قلبی مبتلا هستند و این رقم رو به افزایش است. در حالیکه این بیماری درمانهای متفاوتی دارد، یک پژوهش جدید نشان می دهد، از یک درمان خاص که میتواند برای بیماران مفید باشد، کمتر استفاده می شود.

هر ساله بیش از یک میلیون بیمار به دلیل نارسایی قلبی در بیمارستان بستری می شوند، وضعیت جدی ای که در آن عضله قلب نمیتواند به طور موثری منقبض یا منبسط شود. «این میتواند به علایم کاهش گردش خون مانند خستگی، کاهش توان فیزیکی یا پس زدن خون به بافتهای مختلف بیانجامد.»

راهکارهای بهبود کیفیت در درمان نارسایی قلبی در سراسر آمریکا در بیمارستانها اجرا می شود، و این شامل توصیه استفاده از داروهای مسدود کننده هورمون آلدوسترون به عنوان درمانی برای بیماران واجد شرایط است. «این داروها در آزمونهای بالینی آزمایش شده اند و اثر محافظتی آنها برای بیماران مشخص شده است.»

دکتر گرگوری فونارو Gregg fonarow از دانشکده پزشکی دانشگاه ucla سرپرست يک پژوهشی بود که تعداد بیمارانی را بررسی می کرد که بدرستی با داروهای ضد آلدوسترون از بیمارستانهای ثبت شده در برنامه راهنمای درمانی، مرخص شده اند.

این مطالعه نشان داد بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در ۲۴۱ بیمارستان، کمتر از یک سوم بیماران واجد شرایط با این داروها مرخص شده اند و کاربرد آنها در بیمارستانها کاملا متغییر است. دکتر فونارو می گويد «ما درمانی بسیار مهم یعنی داروهای ضد آلدوسترون داریم که کاملا در دسترس و ارزانند، اما در این مطالعه می بینیم که در دوره معاصر در بیمارستانهای آمریکا، تعداد زیادی از بیماران واجد شرایط هستند که درمان نمیشوند.»

استفاده از این درمان در طول سه سال مطالعه، شش درصد افزایش داشته است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG