لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

طرح جدید آمریکا برای تشویق افراد به استفاده از غذای سالم


طرح جدید آمریکا برای تشویق افراد به استفاده از غذای سالم
طرح جدید آمریکا برای تشویق افراد به استفاده از غذای سالم

دولت آمریکا دست به ابتکار جدیدی برای تشویق مردم به استفاده از مواد خوراکی سالمتر زده است و راهنمای پیشین «هرمی» را به توصیه ای ساده تر تبدیل کرده است.

وزرات کشاورزی آمریکا روز پنجشنبه از تصویر «بشقاب من» پرده برداری کرد که به مردم توصیه می کند وعده غذایی آنان شامل چه خوراکی هایی باشد.

در این تصویر، یک بشقاب دیده می شود که به چهار بخش تقسیم شده است. این چهار بخش عبارتند از: میوه، سبزیجات، غلات و پروتئین. شکل یک لیوان نیز در کنار بشقات که برچسب «لبنیات» دارد دیده می شود.

این وزارتخانه می گوید نسخه هرمی پیشین پیچیده و حاوی اطلاعات بیش از حد بود.

میشل اوباما، بانوی اول آمریکا گفت این تصویر، راهی آسان را برای پدر و مادرها و بچه ها فراهم می کند که بدانند یک وعده غذایی سالم ، شامل چه چیزهایی می شود.

همسر رییس جمهوری آمریکا یکی از طرفداران جدی مبارزه با پدیده چاقی است و کارزاری را برای تشویق جوانان به ورزش بیشتر و استفاده از مواد غذایی سالم راه اندازی کرده است.

پدیده چاقی در آمریکا، کشوری که غذاهای ناسالم بصورت آماده در دسترس است، یک مشکل رو به گسترش به شمار می رود.

توصیه های وزرات کشاورزی آمریکا در وبگاه جدید این وزارتخانه - www.choosemyplate.gov - قرار دارد. این وزارتخانه به افراد توصیه کرده است که از خوردن وعده های بزرگ غذایی که در رستوران های فست فود ارائه می شود، اجتناب کنند و نصف ظرف غذا را به میوه و سبزیجات اختصاص دهند.

مرکز آمریکایی کنترل و پیشگری از بیماری ها می گوید پدیده چاقی طی ۲۰ سال گذشته در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است.

چاقی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، برخی از سرطان ها و دیابت را افزایش می دهد.

XS
SM
MD
LG