لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۳

اطمینان خاطر کاخ سفید نسبت به تصویب طرح اصلاح بیمۀ درمانی


اطمینان خاطر کاخ سفید نسبت به تصویب طرح اصلاح بیمۀ درمانی
اطمینان خاطر کاخ سفید نسبت به تصویب طرح اصلاح بیمۀ درمانی

کاخ سفید ابراز امیدواری کرده است که طرح اصلاح بیمۀ درمانی پیشنهادی رئیس جمهوری آمریکا از تصویب دیوان عالی این کشور بگذرد.

کاخ سفید روز پنجشنبه بیانیه ای در حمایت از دفاعیۀ دونالد ویریلی صادر کرد.

برخی تحلیلگران و خبرنگاران، احتمال می دهند که دفاع ویریلی که وکیل منتخب دفاع از این طرح است، ضعیف باشد.

جاش ارنست، جانشین سخنگوی کاخ سفید آقای ویریلی را ماهر خواند و افزود که کاخ سفید به او اطمینان کامل دارد.

ارنست، پیش بینی نتیجۀ رأی دادگاه را «ابلهانه» خواند و ابراز امیدواری کرد که قانون پیشنهادی پرزیدنت اوباما مطابق موازین قانون اساسی این کشور تشخیص داده شود و رأی مثبت کسب کند. وی در این حال گفت که اگر هم این طرح تصویب نشود، طرح جایگزینی برای آن درنظر گرفته نشده که اگر این قانون رأی لازم را کسب نکند، بتواند جای طرح کنونی را بگیرد. با این وصف، ارنست خاطرنشان کرد که باراک اوباما دفاع قدرتمندی از این طرح را در دستور کار مناظرات انتخاباتی خود دارد.

سخنگوی کاخ سفید اصلاح ساختار بیمۀ درمانی آمریکا را به نفع مردم این کشور خواند.

انتظار می رود که دیوان عالی آمریکا طی ماه ژوئن رأی نهایی خود را در خصوص این طرح اعلام کند.

نتایج یک نظرسنجی تازه، حاکی از آن است که محبوبیت پرزیدنت اوباما، به موازات بهبود شرایط اقتصادی جامعۀ آمریکا، بیشتر شده است. این نظرسنجی نشان می دهد که در سه ایالت اصلی و سرنوشت ساز فلوریدا، اوهایو و پنسیلوینیا، آقای اوباما از میت رامنی و ریک سنتورم، رقبای جمهوریخواه خود محبوبتر است.

در این حال، کاخ سفید از سخنان و توصیه های جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا استفادۀ روزافزون می کند تا بر آن تأکید ورزد که مردم آمریکا با انتخاب مجدد پرزیدنت اوباما به جای یکی از نامزدهای جمهوریخواه آیندۀ بهتری خواهند داشت.

جمهوریخواهان اما، خاموش ننشسته اند. رئیس کمیتۀ ملی جمهوریخواهان، با نادرست خواندن سخنان آقای بایدن، دوران فعالیت دولت اوباما را «سه سال اجرای سیاستهای شکست خورده» خواند.

XS
SM
MD
LG