لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۱۷:۰۱

دانشگاه هاروارد: آمریکایی ها بیشتر از قبل دارو مصرف می کنند


نتیجه یک تحقیق در دانشگاه هاروارد روشن کرده است که در بیست سال اخیر، مصرف سرانه دارو در آمریکا، بین تمام گروه های سنی و جنسی، افزایش یافته است.

مصرف دارو بین مردم آمریکا، برای درمان بیماری هایی نظیر دیابت و فشار خون، به صورت چشمگیری بالاتر از هر زمان دیگر در دو دهه اخیر است.

دکتر الیزابت کنتر از مرکز سرطان مموریال در نیویورک می گوید: "این آمار بخصوص در افراد بالای ۶۵ سال صدق می کند. البته اگر شمار داروهای مصرف شده برای درمان افسردگی و کلسترول بالا را نیز به لیست داروهای دیابت و فشارخون اضافه کنیم، متوجه افزایش مصرف دارو در همه گروه های سنی بالاتر از ۲۰ سال می شویم."

یکی از داروها پرمصرف، استاتین ها هستند که برای کاهش چربی خون و پیشگیری از سکته قلبی و مغزی استفاده می شوند. تقریبا ۸ درصد از بالغین در آمریکا، یکی از انواع استاتین مصرف می کنند.

دکتر الیزابت کنتر می گوید: "وقتی ما به لیست ۱۰ داروی پرمصرف در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نگاه می کنیم، می بینیم که بیشتر آنها برای کنترل بیماری های قلبی-عروقی و عواملی نظیر چاقی، که ریسک این بیماری ها را بالا می برد، تجویز شده است."

پژوهشگران همچنین متوجه شدند شمار بیمارانی که بیش از یک دارو مصرف می کنند در ۱۰ سال گذشته، دو برابر شده و تقریبا تمام این داروها برای درمان بیماری های قابل پیشگیری مثل دیابت و بیماری های قلبی عروقی تجویز شده است.

نتیجه این مطالعه که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شده، در شماره اخیر جاما، مجله جامعه پزشکی آمریکا در ماه نوامبر منتشر شد.

XS
SM
MD
LG