لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

خطرات جایگزین کردن وعده غذایی با نوشیدنی های الکلی


الکل داخل مشروبات الکلی بیشترین کالری را بعد از چربی دارد.
الکل داخل مشروبات الکلی بیشترین کالری را بعد از چربی دارد.

بر اساس نتایج یک پژوهش جدید، از هر پنج نفر یک نفر ترجیح می دهد یک وعده غذایی خود را با نوشیدنی الکلی جایگزین کند تا مصرف کالری روزانه را تحت کنترل داشته باشد.

یافته های این پژوهش که در گزارش بهداشت ملی "بنندن" ۲۰۱۵ منتشر شده، عادت های بهداشتی سه هزار داوطلب را مورد مطالعه قرار داده است.

در این گزارش نشان داده شده که ۱۸ درصد از داوطلبان ترجیح می دهند برای کنترل وزن خود، به جای استفاده از وعده غذایی سالم مصرف الکل را جایگزین آن کنند. اما این میزان برای افراد بین ۲۵ تا ۳۵ سال بیشتر بوده و به ۴۰ درصد می رسد.

این مطالعه همچنین نشان داده که این عادت میان زنان رایج تر است. در حالی که از میان مردها ۱۷ درصد به چنین عادتی روی آورده اند، از میان زنان ۱۹ درصد برای ثابت نگه داشتن مصرف کالری روزانه الکل را جایگزین یک وعده غذایی خود می کنند.

این عادت که مخرب بوده و می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمنی چون مشکلات قلبی و سرطان را افزایش دهد، با نام "درانکورکسیا" معروف شده است. میزان انرژی الکل داخل مشروبات الکلی ۷ کیلو کالری است، بیشترین میزان کالری پس از چربی.

این گزارش همچنین نشان داده انگیزه اغلب مردم برای مصرف غذای سالم حفظ ظاهری جذاب است تا سلامت بدن. ۴۰ درصد داوطلبان میان ۱۸ تا ۲۴ ساله اذعان کردند که به غذای سالم روی آورده اند تا اندام و ظاهری مطلوب تر داشته باشند، تا این که بدنی سالم.

این گزارش همچنین نشان داده است که تنها نیمی از مصرف کننده ها، اطلاعات چاپ شده روی بسته های غذایی را می خوانند.

XS
SM
MD
LG