لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

زمان پخش فصل پایانی « بازی تاج و تخت » اعلام شد


پس از مدتها انتظار شبکه کابلی «اچ بی او» زمان پخش فصل آخر سریال « بازی تاج و تخت» را اعلام کرد و به شایعات مختلفی که در این رابطه مطرح شده پایان داد.

این شبکه با انتشار بیانیه ای رسمی گفت، فصل هشتم این سریال مهیج و پرطرفدار سال آینده میلادی یعنی ۲۰۱۹ پخش می شود، ولی تاریخ دقیق آن را مشخص نکرد.

به این ترتیب طرفداران بازی تاج و تخت برای تماشای آخرین فصل و آگاهی از سرنوشت شخصیت های محبوب خود باید یک سال منتظر باشند.

بر اساس آمار موجود این سریال بیش از ۳۰ میلیون بیننده تلویزیونی در آمریکا دارد و بعنوان موفق ترین محصول شبکه کابلی «اچ بی او» جوایز بسیاری دریافت کرده است.

به گفته «کیسی بلویز» مدیر برنامه ریزی این شبکه، فیلمبرداری فصل هشتم از ماه اکتبر گذشته آغاز شده و تا اواسط سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت.

تهیه کنندگان برای مقابله با هک شدن احتمالی و لو رفتن ماجراهای سریال، سناریوهای متفاوتی را برای قسمت پایانی درنظرگرفتند و صحنه های مختلفی را فیلمبرداری می کنند.

در فصل گذشته سناریوی برخی از قسمت ها توسط هکرهای تبهکار ربوده شد و آنها از این شبکه کابلی تقاضای باج کردند.

فصل هشتم شش قسمت دارد و احتمالا برخی از قسمت ها مانند فصل گذشته بیش از یک ساعت خواهد بود، با این حال پایان دادن به تمامی ماجراهای هیجان انگیز سریال چالش بزرگی برای تهیه کنندگان است.

هر چند که به تأخیر افتادن زمان پخش فصل هشتم طرفداران سریال را متأثر کرده ولی خبر خوبی برای «جورج آر آر مارتین» نویسنده کتاب های بازی تاج و تخت است و زمان بیشتری برای تکمیل پروژه های تازه دارد، او چندی پیش اعلام کرد سرگرم نوشتن دو کتاب جدید از این مجموعه است.

تاکنون پنج کتاب از مجموعه داستان های بازی تاج و تحت منتشر شده، البته مجموعه تلویزیونی از این کتابها جلوتر است و شامل ماجراهای بیشتری می شود.

شبکه اچ بی او اعلام کرده پس از فصل هشتم بازی تاج و تخت به پایان می رسد و برنامه ای برای ادامه تولید ندارد، با این حال بسیاری باور دارند با توجه به محبوبیت حیرت انگیز این مجموعه، شاید توسط شبکه دیگری تولید شود و شاهد ماجراهای مستقلی از شخصیت های سریال در زمان های گذشته یا آینده باشیم.

XS
SM
MD
LG