لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۳

حداقل سن کشیدن سیگار در هاوایی بالا رفت


عکس تزئینی
عکس تزئینی

هاوایی حداقل سن قانونی برای استفاده از سیگارهای سنتی و الکترونیک را از امروز اول ژانویه ۲۰۱۶ میلادی، به ۲۱ سال افزایش داد.

مسئولان بهداشت و سلامت عمومی هاوایی امیدوار هستند این اقدام، دسترسی جوانان به سیگار را دشوار تر کند و آنها را از یک اعتیاد ناسالم دور کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مدیر اداره جلوگیری از بیماری های مزمن هاوایی، از هر چهار دانش آموز دبیرستانی، یک نفر از آنها سیگار کشیدن را در دبیرستان آغاز می کند.

مقامات پس از آن که متوجه شدند بر شمار دانش آموزانی که سیگارهای الکترونیک را آزمایش می کنند افزوده می شود، استفاده از این نوع سیگارها را هم در قانون گنجاندند.

درصد داتش آموزانی که در هاوایی از سیگارهای الکترونیک استفاده می کنند، طی چهار سال گذشته چهار برابر شده و در سال ۲۰۱۵ میلادی، به ۲۲ درصد رسید.

در گزارش آسوشیتدپرس گفته می شود سه ماه اول اجرای این قانون به آموزش مردم اختصاص خواهد داشت و در صورت تخلف، به جای جریمه اخطار داده خواهد شد.

پس از آن، جوانان زیر ۲۱ سال که قانون را نقض کنند، برای بار اول ۱۰ دلار و برای دفعات بعد، ۵۰ دلار بعلاوه انجام خدمات اجتماعی جریمه خواهند شد.

فروشندگان سیگار به نوجوانان زیر ۲۱ سال نیز برای نخستین بار ۵۰۰ دلار جریمه خواهند شد و اگر بار دیگر مرتکب قانون شکنی شوند، تا ۲ هزار دلار جریمه خواهند شد.

XS
SM
MD
LG