لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

حاویه باردم برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره سینمایی پالم اسپرینگ


حاویه باردم برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره سینمایی پالم اسپرینگ
حاویه باردم برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره سینمایی پالم اسپرینگ

حاویه باردم بازیگربرنده جایزه اسکار اسپانیایی تبار، جایزه بین المللی «ستاره» جشنواره سینمایی پالم اسپرینگ PSIFF را دریافت کرد.

این جایزه طی مراسمی در روز ٨ ژانویه ٢٠١١ به باردم اهدا خواهد شد تا به این وسیله از این هنرمند به خاطرموفقیت های هنری که به عنوان یک ستاره بین المللی در سطح جهانی به دست آورده است تجلیل شود.

«هارولد ماتزنر» مدیر جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگ که هرسال در شهری به همین نام در جنوب کالیفرنیا برگزار می شود «باردم» را بازیگری«سحرانگیز» خواند که «حس عمیقی در هنر بازیگری اونهفته است که با آن حس با تماشاگر خود ارتباطی مستقیم برقرار می کند. اوبا هنر بازیگری خلاق و جادوئی خود به فیلم «هیچ کشوری برای مردان سالخورده» رنگ دگرگونه ای بخشید و نقش آفرینی او در آخرین فیلمش به نام «بیوتیفول»این هنر را به مراحلی بس بالاتر ارتقاء داده است. حاویه باردم بدون شک امروز تکیه برجایگاه بزرگان سینمای جهان زده است.»

حاویه باردم که در سال ٢٠٠٧ اسکار بهترین بازیگر مرد سال را برای فیلم «هیچ سرزمینی برای مردان سالخورده» به کارگردانی برادران کوهن دریافت کرد در فیلم تازه «بیوتیفول» ساخته «الحاندرو گانزالس ایناریتو» نقش کشیشی را بازی می کند که که تبدیل به تبهکاری محکوم به سرنوشتی غم انگیزمی شود.

باردم از یک خاندان سینمایی سرشناس دراسپانیا برخاسته است، پدرش«رافائل باردم» ازاولین بازیگران سینمای این کشور به شمار می رود وعمویش فیلمنامه نویس نخستین فیلم های سینمای اسپانیا بوده و خواهر و برادرانش بازیگران سینما هستند.

حاویه باردم در سن ٦ سالگی برای اولین باربه بازیگری در فیلم پرداخت و برای مدت ها پس از آن در فیلم های تلویزیونی ظاهرشد. او که به ورزش «راگبی» و نقاشی آبستره علاقه خاصی دارد، در اوائل دهه ٩٠ میلادی با فیلم «رامون رامون» پا به عرصه بازیگری حرفه ای گذاشت و درمدتی کوتاه به معروفیت جهانی رسید.

هنر بازیگری حاویه باردم در فیلم هایی چون «پیش از فرارسیدن شب» Before The Night Falls ساخته «جولیان اشنوبل» درباره زندگی ومرگ شاعرکوبائی«رینالدو آرناس» از بیماری ایدز در سال ٢٠٠٢ برای او نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال را به همراه آورد. باردم هم چنین با بازی در فیلم «رقاصه ای در طبقه بالا» به کارگردانی «جان ملکویچ» مورد توجه منتقدین سینمایی قرار گرفت و در سال ٢٠٠٤ برای بازی در نقش یک مرد افلیج درفیلم «اقیانوس درون» جایزه بهترین بازیگر سال جشنواره ونیز را از آن خود ساخت.

باردم برنده جوایز دیگری از جمله «گلدن گلوب»، جایزه ای که انجمن بازیگران آمریکا اهدا کننده آن می باشد و جایزه سینمایی معتبر «بافتا» BAFTA را نیز به خاطر بازی در نقش نقاش اسپانیایی «گویا» Goya در فیلمی به همین نام دریافت کرده است.

XS
SM
MD
LG