لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

بازیگران ایرانی «لیلا حاتمی» و «پیمان معادی» در فهرست ۵۰ بازیگر برتر جهان قرار گرفتند


نشریه هنری «ایندی وایر» در گزارش مفصلی به معرفی پنجاه بازیگر برتر سینمای جهان در دهه اخیر پرداخته است و نقش های آنها در فیلم های برگزیده خود را بررسی می کند.

در این فهرست نام «لیلا حاتمی» و «پیمان معادی» بازیگران مشهور ایرانی نیز دیده می شود که به دلیل حضور درخشانشان در فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در رتبه های ۳۶ و ۳۷ این فهرست پنجاه نفری قرار دارند.

به عقیده منتقدین «ایندی وایر» هر چند که «جدایی نادر از سیمین» جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال ۲۰۱۲ را گرفت، ولی نقش آفرینی بازیگران به ویژه لیلا حاتمی و پیمان معادی شایسته قدردانی ویژه و جداگانه ای است.

«در جدایی نادر از سیمین» لیلا حاتمی و پیمان معادی نقش زن و شوهری را بازی می کنند که دچار مشکلات خانوادگی هستند و این فیلم، اختلافات زناشویی آنها را در چهارچوب یک درامای هیجان انگیز و غیرقابل پیش بینی به تصویر می کشد.

فیلیپ سیمور هافمن
فیلیپ سیمور هافمن

در فهرست ایندی وایر «فیلیپ سیمور هافمن» هنرمند فقید آمریکایی برای بازی فیلم «استاد» ساخته «پل توماس اندرسون» در جایگاه نخست قرار دارد.

«کیت بلانشت» استرالیایی برای بازی در فیلم «کارول»، و «دنیل دی‌ لوئیس» آمریکایی برای بازی در فیلم «لینکلن» در رتبه های دوم و سوم درخشان ترین نقش آفرینی های دهه اخیر سینمای جهان قرار دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG