لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۳

هاشمی رفسنجانی: سانسور اخبار و جعل حقيقت آب در هاون کوبیدن است


A man writing "2011" with a torch into the blue evening sky on a snow covered field in Sieversdorf, eastern Germany, 30 Dec 2010. (AFP Image)
A man writing "2011" with a torch into the blue evening sky on a snow covered field in Sieversdorf, eastern Germany, 30 Dec 2010. (AFP Image)

اکبر هاشمی رفسنجانی: خبر مثل ماه پشت ابر نمی ماند

علی اکبر هاشمی رفسنجانی در آستانۀ روز جهانی ارتباطات گفت که در سالهای اخير ثابت شد خبر مثل ماه پشت ابر نمی ماند. به گزارش خبرگزاری ايلنا رييس مجلس خبرگان رهبری تأکيد کرد کسانی که در سانسور اخبار و جعل حقيقت تلاش می کنند، آب در هاون می کوبند. رييس مجلس خبرگان اضافه کرد چه خوب است به جای تلاش بيهوده برای توقيف مطبوعات، انسداد اخبار و فيلتر روزنه های خبررسانی، اولاً تمام عملکرد خويش را با معيارهای انسانی تطبيق دهيم و ثانياً با ايجاد فضای باز، با جامعه جهانی در اين مسير همگام شويم.

رادان: سرقت مجسمه ها در تهران سازمان يافته بود

سردار احمدرضا رادان جانشين فرمانده نيروی انتظامی جمهوری اسلامی ايران به خبرنگاران گفت که سرقت مجسمه ها در تهران سازمان يافته بوده است. وی تأکيد کردکه در آيندۀ نزديک، نتيجه پيگيری های به عمل آمده به اطلاع مردم خواهد رسيد. در ايام تعطيلات نوروز نزديک به ۱۰ مجسمه از سطح شهر تهران ربوده شده است.

کانون صنفی معلّمان اعدام ۵ نفر از جمله فرزاد کمانگر را محکوم کرد

کانون صنفی معلمان ايران با صدور بيانيه ای اعدام ۵ نفر از جمله فرزاد کمانگر معلم کرد را محکوم کرده است. در اين بيانيه تأکيد شده است که فرزاد کمانگر به مدت ۴ سال شديدترين شکنجه ها را در زندانهای جمهوری اسلامی تحمّل کرد و سرانجام نيز اعدام شده است. اين بيانيه خواستار آزادی همۀ زندانيان سياسی بويژه معلمان زندانی از جمله عبدالرضا قنبری، سيد هاشم خواستار، رسول بداقی، عبدالله مومنی، محمود بهشتی لنگرودی، علی اکبر باغانی، محمد داوری، عليرضا هاشمی، حسين باستانی نژاد و قربان احمدی شده است. در همين حال حکم آذر منصوری معاون سياسی دبير کل حزب مشارکت در دادگاه تجديد نظر تأييد شده است. اين فعال سياسی که از سال گذشته در زندان به سر می برد در دادگاه به ۳ سال زندان محکوم شده بود.

XS
SM
MD
LG