لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

اظهارات صریح هاشمی و خاتمی در مورد ادامه حکومت جمهوری اسلامی


اظهارات صریح هاشمی و خاتمی در مورد ادامه حکومت جمهوری اسلامی
اظهارات صریح هاشمی و خاتمی در مورد ادامه حکومت جمهوری اسلامی

اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی، روز یکشنبه در اظهاراتی جداگانه، ادامه حکومت را مشروط به خواست و نظر مردم دانسته و گفتند بدون چنین خواستی حکومت، مشروعیت خود را از دست می دهد.

هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان رهبری، که به مشهد رفته است، به دانشجویان این شهر گفت مردم اگر ما را می خواهند حکومت می کنیم و اگر نمی خواهند می رویم. وی در ادامه اظهارات بی سابقه خود افزود از شرایط فعلی در کشور راضی نیست و شرایط به گونه ای است که حرف زدن تحمل نمی شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، از برخورد سپاه و بسیج با مردم در جریان وقایع پس از انتخابات انتقاد کرد و گفت درست نبود که بسیج و سپاه در مقابل مردم قرار داده شوند.

هاشنی رفسنجانی افزود برخی اصولگرایان، رای مردم را زینتی می دانند. او گفت جامعه ای که سه چهار میلیون دانشجو دارد را نمی شود با فریب اداره کرد.

به گزارش وب سایت های نزدیک به اصلاح طلبان، این روحانی ارشد به وضعیت زندانیان سیاسی نیز اشاره کرده و گفته است این زندانیان سیاسی پای چه کسی است؟ سپاه می گوید ما پیرو رهبر هستیم اما فرمان را هر جور که دلشان می خواهد اجرا می کنند.

محمد خاتمی، رییس پیشین جمهوری اسلامی هم در سخنانی که ظاهرا خطاب به سران جمهوری اسلامی است گفته ۱۴۰۰ سال پیش، زمانی که مردم، امام اول شیعیان را نمی خواستند، او از حکومت کنار کشید.

خاتمی، که روز یکشنبه به یزد رفته بود گفته است این امتیاز بزرگ امام اول شیعیان بود که جز به رای و رضایت مردم حاضر نشد حکومتی را که خدا به او داده بود بپذیرد.

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، به ویژه در ماه های اخیر در برخی سخنرانی ها، حکومت خود را با حکومت امام علی مقایسه کرده است.

XS
SM
MD
LG