لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۱

پیام نوروزی حسن روحانی:"۱۳۹۵ سال امید و تلاش ما است"


حسن روحانی: "همانی که دیروز به عنوان منطقه ممنوعه بود امروز به رسمیت شناخته می شود"
حسن روحانی: "همانی که دیروز به عنوان منطقه ممنوعه بود امروز به رسمیت شناخته می شود"

حسن روحانی در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ گفت امیدوار است که در سال جدید با تلاش داخلی و تعامل سازنده با جهان، ایران در مسیر رونق و رشد اقتصادی قرار بگیرد.

او در این پیام به ایرانیان خارج از کشور و همه ملت هایی که نوروز را جشن می گیرند تبریک گفته است.

آقای روحانی گفت: "از خداوند می خواهیم که ذهن و زبان ما را با دوستی و آشتی که آیین نوروزی است، آشناتر نماید. خشم را از نگاه ما، ستیز را از کلام ما و تندی را از رفتار ما، دور کند و از او بخواهیم که همه ما با هر اعتقاد و مذهبی که داریم، سرود وحدت علیه تفرقه و تنازع و خشونت سر دهیم."

او همچنین گفت: "انشاءالله خواهیم توانست با کمک یکدیگر به رشد دوبرابری متوسط ده سال گذشته برسیم."

رئیس جمهوری اسلامی ایران سال گذشته را "سالی پرافتخار با خاطرات ماندگار" برای ملت توصیف کرد که پیروزی های بزرگی را به ارمغان آورد. روحانی گفت آنچه در سال های گذشته "بهانه ای برای تهدید علیه ملت ایران بود، یعنی فعالیت هسته ای، تبدیل شد به نمادی برای همکاری ملت های جهان با ایران عزیز." او گفت همانی که دیروز به عنوان منطقه ممنوعه بود امروز از سوی همه به رسمیت شناخته می شود. آقای روحانی سال جدید را سال امید و تلاش خواند.

او ضمن اشاره به لغو تحریم ها و ایجاد زمینه برای فعالیت های اقتصادی گفت: "می توانیم با تلاش و کوشش همگانی به رشد پنج درصدی برسیم... رشدی که بتواند رونق اقتصادی را بسازد و بتواند کارگران بیکار ما را به کارخانه ها و مزارع برگرداند، و جوانان فارغ التحصیل ما را به بنگاه های اقتصادی بکشاند. آنچه برای همه ملت ما مهم است اشتغال پایدار است و این کار در سال آینده با «برجام دو» ان شاءالله شروع خواهد شد."

در همین حال، روز یکشنبه آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی خود راه حل همه مشکلات اقتصادی ایران را بار دیگر "اقتصاد مقاومتی" دانست.

XS
SM
MD
LG