لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

دادگاه هاروی واینستین در نیویورک آغاز شد؛ دادستان او را یک «آزارگر جنسی زنجیره‌ای» توصیف کرد


دادگاه هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود که به موارد متعدد آزار جنسی متهم است صبح روز چهارشنبه در نیویورک برپا شد.

مگان هَست، دادستان پرونده، در اظهارات آغازین خود در دادگاه، هاروی واینستین را یک «آزارگر جنسی زنجیره ای» توصیف کرد که به صورت مداوم به دنبال «شکار زنان» بود و از نفوذ خود برای ساکت کردن قربانیانش استفاده کرد.

دادستان گفت: «سرانجام پس از این همه سال، صدای این سه زن شنیده خواهد شد.» اشاره خانم «هَست» به دو زنی است که اتهاماتشان پایه و اساس این محاکمه در نیویورک بود و زن سوم که آنابلا اسکیورا، بازیگر ایتالیایی تبار نیویورکی سریال «سوپرانو»، است. خانم اسکیورا ادعا کرده آقای واینستاین در سال ۱۹۹۳ در یک آپارتمان نزدیک پارک گرامرسی در خیابان بیستم شرقی، به او تجاوز کرده است.

اعضای هیأت منصفه، شامل هفت مرد و پنج زن، اظهارات وکیل مدافع آقای واینستین را شنیدند. آقای واینستین در تمامی موارد ادعای بی گناهی دارد. یکی از وکیل مدافعان او در اظهارات خود دادستان‌ها را به ارائه «سراب» متهم کرد و گفت تمامی روابط جنسی موکلش با رضایت طرفین بوده است.

وکیل مدافع آقای واینستین تأکید کرد که تیم موکلان او صدها ایمیل از تعدادی از زنانی که او را متهم کرده اند در درست دارند که همه آنها «دوستانه» هستند و پس از تاریخی که ادعا شده مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، فرستاده شده اند.

در کل بیش از ۸۰ زن هاروی واینستین را به آزار جنسی متهم کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG