لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۴

دادگاه «هاروی واینستین» در نیویورک پس از حمله عصبی شاکی پرونده ناتمام ماند


هاروی واینستین به همراه دانا روتونو، وکیل مدافع خود، در دادگاه حاضر شد
هاروی واینستین به همراه دانا روتونو، وکیل مدافع خود، در دادگاه حاضر شد

دادگاه هاروی واینستین در نیویورک با حمله عصبی زنی که ادعا کرده است متهم در سال ۲۰۱۳ دوبار به او تجاوز کرده، نیمه کاره باقی ماند.

به نوشته گاردین، این زن پس از چهار ساعت پرسش و پاسخ پرتنش با تیم وکلای واینستین، که او را دروغگو و فریبکار خواندند، دچار حمله عصبی شد.

جیمز برک، قاضی دادگاه، جلسه را تا روز سه شنبه به تعویق انداخت. شاهد پرونده حتی پس از استراحتی پنج دقیقه ای روی صندلی نشسته بود و زار می زد.

این حمله عصبی پس از آن رخ داد که دانا روتونو، وکیل مدافع آقای واینستین، شاکی را یک «دروغگوی زنجیره ای» خواند که برای پیشرفت حرفه ای خود در صنعت سینما، واینستین را فریب داده است.

دانا روتونو، وکیل شناخته شده مستقر در شیکاگو تا به حال به جز یک مورد تمامی پرونده های اتهام آزار جنسی به مردان را برنده شده است.

خانم روتونو در این پرسش و پاسخ از شاکی پرسید که آیا بارها تلاش نکرد آقای واینستین را فریب دهد و خود را به او علاقه مند نشان دهد؟ پاسخ شاکی منفی بود.

خانم روتونو سپس ایمیلی طولانی را به دست شاکی داد تا بلند بخواند. در این ایمیل، زنی که هاروی واینستین را به تجاوز متهم کرده به دوست پسر خود اعتراف کرده است که با آقای واینستین رابطه جنسی داشته است.

روز جمعه، این زن در دادگاه با جزئیات شرح داد چطور این تهیه کننده بزرگ هالیوود دوبار در بهار سال ۲۰۱۳ به او تجاوز کرد.

وکیل مدافع واینستین در پرسش و پاسخ با چهار زن دیگر که آقای واینستین را به آزار جنسی متهم کرده اند، ادعا کرده بود که آنها از پایین کشیدن این تهیه‌کننده هالیوود از جایگاهش منفعت مالی می برند؛ اما هرگز این گونه صریح، شاکی را «دروغگو» و «فریبکار» نخوانده بود.

خانم روتونو از شاکی پرسید چرا سه سال پس از تجاوز رابطه اش را با آقای واینستین حفظ کرد و شاکی در پاسخ گفت که واینستین او را تهدید کرده بود.

XS
SM
MD
LG