لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

تهیه‌کننده مشهور هالیوود در دادگاه نیویورک اتهامات جنسی علیه خود را رد کرد


هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود، روز دوشنبه برای تفهیم دو اتهام تازه در دادگاه حاضر شد؛ هرچند او هر دو اتهام را رد کرده است.

به گزارش ان‌بی‌سی، قاضی دادگاه عالی منهتن نیویورک در ماه آوریل اجازه داد سه شاهد دیگر در پرونده آقای واینستین شهادت بدهند.

سال گذشته حکمی مشابه به محکومیت «بیل کازبی»، کمدین ۸۲ ساله آمریکایی، در زمینه آزار جنسی کمک کرد. در حالی که تنها یک زن آقای کازبی را متهم به آزار جنسی کرده بود قاضی به پنج زن دیگر نیز اجازه داد با مواردی مشابه در دادگاه شهادت دهند. همین، به محکومیت کازبی به ۳ تا ۱۰ سال زندان انجامید.

واینستین روز دوشنبه با اتهامات تازه دیگری که به پرونده اتهام تجاوز جنسی به آنابلا اسکیورا، بازیگر سریال «سوپرانو» ارتباط دارد روبرو شد. خانم اسکیورا ادعا کرده است که واینستاین در سال ۱۹۹۳، در یک آپارتمان نزدیک پارک گرامرسی در خیابان بیستم شرقی به او تجاوز کرده است.

آنابلا اسکیورا بازیگر سریال سوپرانو
آنابلا اسکیورا بازیگر سریال سوپرانو

اتهامات جدید می تواند به تقویت ادعای خانم اسکیورا کمک کند. یک اتهام مربوط به بهار سال ۲۰۰۴ است که در هتلی در نیویورک رخ داده است. مورد دیگر، در تابستان سال ۲۰۰۵ در ساختمانی لوکس در منطقه سوهو، جایی که واینستین زمانی در آنجا زندگی می کرد اتفاق افتاده و اتهام سوم مربوط به نوزدهم ماه فوریه سال ۲۰۱۳ است و در هتلی در بورلی هیلز رخ داده است.

دلیل مطرح کردن اتهامات جدید اثبات پیشینه فساد اخلاقی این تهیه کننده هالیوود است.

دادگاه هاروی واینستین قرار است در ششم ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ برگزار شود و گفته می شود خانم اسکیورا نیز به عنوان شاهد حضور خواهد یافت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG