لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

بعد از لندن، نیویورک هم به پرونده‌های تجاوز جنسی «واینستین» رسیدگی می‌کند


هاروی واینستین و همسرش که بعد از رسوایی های اخیر، از او جدا شد.
هاروی واینستین و همسرش که بعد از رسوایی های اخیر، از او جدا شد.

اداره پلیس شهر نیویورک اعلام کرد که دو پرونده آزار جنسی علیه «هاروی واینستین» تهیه کننده هالیوود باز کرده است. در عین حال پلیس بورلی هیلز و لندن تائید کردند که آنها هم سرگرم بررسی شکایات چهره های مشهور سینما از او هستند.

شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی گزارش داد که «لوسیا ایوانز» بازیگر و خواننده ایرلندی زیمباوه ای تبار که تجربه جنسی خود را با «واینستین» در مقاله ای در نیویورکر فاش کرد، یکی از شاکی های اودر نیویورک است. نام زن دیگر فاش نشده است.

ایوانز به نیویورکر گفته که در یک جلسه ملاقات با «وینستین» در سال ۲۰۰۴، از او خواسته برهنه شود و او را وادار کرد که عملی جنسی انجام دهد.

لوسیا ایوانز خواننده ایرلندی زیمباوه ای تبار یکی از متهم کنندگان هاروی واینستین است
لوسیا ایوانز خواننده ایرلندی زیمباوه ای تبار یکی از متهم کنندگان هاروی واینستین است

ایوانز افزود: بارها و بارها به او گفتم نمی خواهم این کار را بکنم. بس کن. نکن. سعی کردم از دستش بگریزم اما احتمالاً به اندازه کافی تقلا نکردم. نمی خواستم به او لگد بزنم یا با او زد و خورد کنم.»

این خبر در حالی اعلام شد که روز گذشته پلیس لندن در حال بررسی اتهامات مربوط به هاروی واینستین توسط هفت زن است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی ماموران پلیس در حال بررسی این اتهامات هستند. گفته شده این تجاوزها بین دهه ۱۹۸۰ تا سال ۲۰۱۵ در لندن و هم خارج از بریتانیا رخ داده است اما تاکنون هیچ بازداشتی صورت نگرفته است.

تا کنون دهها زن که شامل چهره های معروف مانند آنجلینا جولی و یا گونیت پالترو می شود، ادعا کرده اند که واینستین از رابطه حرفه ای فراتر رفته و از آنها سو استفاده جنسی کرده است.

هاروی واینستین تا کنون همه ادعا را رد کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG