لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۳

استرداد «هاروی واینستین» به لس‌آنجلس برای محاکمه در رابطه با اتهام آزار جنسی به تعویق افتاد


شیوع ویروس کرونا و شرایط کنونی ‌در آمریکا استرداد هاروی واینستین، تهیه‌کننده مشهور هالیوود، برای محاکمه در لس آنجلس را به تعویق انداخت.

به گزارش شبکه خبری «فاکس» او که در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در نیویورک است، قرار بود برای محاکمه شدن در پرونده‌های جداگانه دیگری به لس آنجلس فرستاده شود؛ ولی این انتقال به زمان نامشخصی موکول شد.

دادگاهی در نیویورک ماه فوریه گذشته، هاروی واینستین ۶۸ ساله را در موارد اتهام تجاوز و آزار جنسی مجرم شناخت و قاضی او را به ۲۳ سال زندان محکوم کرد.

دادستانی لس آنجلس نیز چندی پیش، این تهیه آمریکایی را به موارد دیگری از آزارهای جنسی علیه دو زن در سال ۲۰۱۳ و مورد دیگری ازرفتارهای ناشایست جنسی در سال ۲۰۱۰ متهم کرد و او باید برای محاکمه به کالیفرنیا مسترد شود.

دادستانی لس آنجلس در ماه‌های اخیر تحقیقات بسیاری را درباره جرائم احتمالی هاروی واینستین انجام داده و با زنان قربانی دیگری نیز در تماس بوده است. هرچند تعدادی از آنها تمایلی به علنی شدن ماجرا نداشتند و برخی از پرونده‌ها به دلیل انقضای مهلت ۱۰ ساله دادرسی قابل پیگیری نبودند.

با این حال به گفته جکی لیسی، دادستان لس آنجلس، آنها به صورت تمام وقت در حال تکمیل پرونده هستند و اگر اسناد و مدارک موجه دیگری یافت شود، حتماً از آنها برای محکومیت هاروی واینستین استفاده می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG