لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

نخستین نگاه به داخل پارک تفریحی «هری پاتر» در فلوریدا


نخستین نگاه به داخل پارک تفریحی «هری پاتر» در فلوریدا
نخستین نگاه به داخل پارک تفریحی «هری پاتر» در فلوریدا

سیزده سال پس از انتشار نخستین کتاب از سری کتاب های داستانی «هری پاتر» Harry Potter - پسربچه جادوگر و ماجرا آفرین- افسانه سازی های این شخصیت خیالی به واقعیت می پیوندد و استودیوی «یونیورسال» در شهر «اورلاندو» در ایالت فلوریدا، پارک تفریحی تازه ای را با تم «هری پاتر» خواهد گشود که رسما از روز ١٨ ماه ژوئن آغاز به کار خواهد کرد.

خبرنگار آژانس خبری آسوشیتد پرس هم به همراه گزیده ای از دیدارکنندگان که می خواسته اند پیش از گشایش پارک با خریداری بلیت های گرانقیمت پیش از آنکه درهای این پارک تفریحی هیجان برانگیز بر روی عموم مردم باز شود از آن دیدن کنند نگاهی دارد به داخل این پارک :

همان طور که از زیر یک دروازه سنگی و از کنار قطار دودی «هاگوارتز اکسپرس» می گذرید، به ناگاه شهر خیالی «هاگزمید» با ردیفی از خانه های کوچک با بام های پوشیده از برف، مغازه ها و خیابان هایی که در کتاب توصیف شده درمقابلتان گسترده می شود.

مغازه جوک فروشی «زونکو» دوربین های فضولی و گوش هایی با قابلیت درازتر شدن را به فروش گذاشته است. در مغازه شیرینی فروشی «هانی دوکز» قورباغه های شکلاتی و نقل و نبات هایی با هر مزه، از گلابی گرفته تا ماهی دودی در دسترس مشتریان است. در پستخانه «جغد» دیدارکنندگان می توانند تمبرهایی که روی آن عکس «هاگزمید» چاپ شده است را خریداری کنند.

بالای همه این مغازه ها و خانه ها و کوچه های باریک، قلعه «هاگوارت» خودنمایی می کند. جایی که هری پاتر و دوستان جادوگرش به تحصیل مشغولند.

مارک وودبری، مدیر اجرایی بخش خلاقیت ها در«استودیوی یونیورسال» می گوید: «پس از آن که هدفمان برای ساختن این پارک مشخص شد می دانستیم که باید به بهترین نحو ممکن اصالت داستان و فضای آن را حفظ کنیم به صورتی که هیچگونه سئوالی باقی نگذارد. یعنی ما در ساختمان این پارک نکته ای را ناگفته و عمل نکرده نگذاشته ایم.»

طراحی پارک تازه «هری پاتر» توسط طراح فیلم هایی که از روی این داستان ساخته شده انجام گرفته است و وقتی فیلم «هری پاتر و پرنس ناتنی» توسط استودیوی وارنر فیلم برداری می شد مقادیر زیادی فیلم نیز برای یکی از مهم ترین و جذاب ترین سواری های پارک تفریحی که «هری پاتر و سفر ممنوعه» نام دارد گرفته شد.

در این «سواری» پر هیجان دیدارکنندگان می توانند در حال پروازی سریع و دیوانه وار از میان وقایعی که «هری پاتر» تجربه کرده از جمله گذر از لابلای فضایی دودآلود بگذرند و با اژدها و عنکبوت های عظیم الجثه مقابله و رویارویی کرده و در راه با «آلبوس دامبلدور» هم ملاقات کنند.

جی کی رولینگ، نویسنده کتاب های «هری پاتر» به جزئیات خیلی اهمیت می دهد و استودیوی یونیورسال مجبور بود در طول ساختمان پارک تفریحی در تمام موارد رضایت او را جلب کند. مارک وودبری دراین مورد می گوید: «ما صدها دستور تهیه برای نوشابه ای که در کتاب به نام «باتربیر» Butterbeer از آن نام برده شده را تجربه کردیم .بعد مجبور شدیم یک آشپزخانه در هتلی در اسکاتلند کرایه کنیم و این نوشابه ها را پس از مخلوط کردن برای چشیدن به خانم رولینگ بدهیم تا بالاخره یکی از آن ها توسط خود او انتخاب شد!»

نتیجه این تجربه های نوشابه سازی یک نوشیدنی غیرالکلی است که خیلی شبیه به شیرگازدار است و اولین گروه هواداران هری پاتری که از پارک دیدن کرده اند و آن را چشیده اند بی نهایت از آن استقبال کرده اند و مزه آن را دوست داشته اند. کارکنان متعدد پارک هم همگی با رداهای بلند و کلاه های جادوگری در اطراف محل آن را به صورت شرکت کنندگان در کنوانسیون «جنگ ستارگان» درآورده اند.

علاوه بر سواری «هری پاتر و سفرممنوعه» دو بازی یا «سواری» دیگر نیز در پارک تعبیه شده: «پرواز هیپوگریف ها» و «چالش اژدها» که بیشتر شبیه به راه آهن های مرتفع و پیچ و خم دار تفریحگاه های قدیمی تر است تا یک وسیله تازه دریک پارک تفریحی جدید.

برای کسانی که از راه های دور برای تماشای پارک تفریحی «هری پاتر» می آیند شاید تا حدودی دلسرد کننده باشد که تنها سرگرمی این پارک را سه «سواری» و تماشای مغازه ها و خرید از آن ها تشکیل می دهد. با این حال صف های طولانی برای گرفتن این بازی های سواری می تواند ساعت ها وقت دیدارکننده را بگیرد.

در مغازه های «پارک تفریحی هری پاتر» اشیائی چون «جاروی پرنده» به مبلغ ٣٠٠ دلار و چوب جادوگری به مبلغ ٣٠
دلار به فروش می رسد. شال گردن هری پاتر به مبلغی در حدود ٣۵ دلار قابل خرید است.

فیلم های هری پاتر رکورد فروش همه فیلم های تفریحی دیگر در تاریخ سینما را تا کنون شکسته است و همین مسئله باعث شده است تا استودیوی یونیورسال که بخشی از شبکه تلویزیونی «ان بی سی» به شمار می رود بخواهد از طریق یک قرارداد به مدت ٩ سال تمام حقوق و امتیازات پارک تفریحی «هری پاتر» را در دست بگیرد.

استودیوی یونیورسال تا امروز بیش از٣٨٠ میلیون دلار در پارک «هری پاتر» سرمایه گذاری کرده است. نخستین گروه دیدار کننده از این پارک در «توییتر» Tweeter آن را بهترین تجربه پارک های تفریحی در زندگی خود خوانده اند. یکی از دیدار کننده نوشته است او چنان از سواری «سفر ممنوعه» هری پاتر خوشش آمد که به گریه افتاد. دیگران از نوشابه هری پاتر و آب کدویی که در آنجا نوشیده بودند تعریف کرده اند.

XS
SM
MD
LG