لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۶

گشایش بخش دوم فیلم «هری پاتر و قدیسان مرگ» درنیویورک


گشایش بخش دوم فیلم «هری پاتر و قدیسان مرگ» درنیویورک
گشایش بخش دوم فیلم «هری پاتر و قدیسان مرگ» درنیویورک

قسمت دوم فیلم «هری پاتر: قدیسان مرگ» که آخرین فیلم از سری فیلم های موفق و پرفروش «هری پاتر» به شمار می رود طی مراسمی با حضور بازیگران این فیلم برروی فرش قرمز در «آوری فیشر هال» نیویورک به نمایش درآمد.

این فیلم در روز جمعه آینده در سینماهای آمریکا وجهان برای هواداران سری فیلم های ماجراجویانه و جادوگری «هری پاتر» اکران خواهد شد. هوادارانی که ضمن اشتیاق فراوان برای تماشای این آخرین قسمت ازسری فیلم های «هری پاتر»، ازپایان یافتن ماجراهای این جادوگر جوان غمگین هستند.

ده سال پس از نمایش اولین نسخه از سری فیلم های «هری پاتر» و با موفقیت کم نظیر هفت فیلم در طول یک دهه، دوستداران هری پاتر در نیمه شب جمعه آینده شاهد نمایش آخرین بخش از این سری فیلم ها و پایان دوران صدرنشینی «هری پاتر» در سینماها خواهند بود.

«اما چزنی» یک دانش آموز دبیرستانی نیویورکی می گوید: «من برای تماشای پایان فیلم خیلی هیجان زده هستم و امیدوارم که فیلم بتونه حق مطلب رو ادا کنه و بتونه به خوبی کتابش باشه. من خوشحالم که تهیه کننده های فیلم تصمیم گرفتند آخرین بخش هری پاتر رو دو قسمتی کنند چون به این صورت مجبور نمیشن که چیزی رو از توی کتاب کم کنند.»

هفتمین و آخرین کتاب از سری کتاب های «هری پاتر» مجموعه ای است پر «اکشن» و ماجراجویانه تا حدی که سازندگان فیلم تصمیم گرفتند تا به پایان رساندن این سری فیلم ها را هشت ماه دیگر به تعویق بیاندازند و به این صورت «هری پاتر: قدیسان مرگ مرگ» را در دو قسمت مجزا به هواداران بی شمار آن ارائه بدهند.

«هری پاتر: قدیسان مرگ ١» در ماه نوامبر ٢٠١٠ به نمایش درآمد و با استقبال شدید تماشاگرانی روبرو شد که از تم «جادویی» و ماجراجویی های هری پاتر خسته نمی شوند.

برای برخی از نوجوانانی که با ماجراهای هری پاتر بزرگ شده اند، پایان این سری فیلم ها به نوعی پایان کودکی آن هاست. «ارین کایاتا» شاگرد سال آخر دبیرستان می گوید: «من واقعا برای دیدن آخرین قسمت هری پاتر هیجان زده هستم اما درعین حال احساس می کنم این پایان حضور یک پدیده و یک واقعه مهم در زندگی منه و شاید حتی پایان دوران شیرین کودکی ام باشه. من از این به پایان رسیدن غمگینم اما می دانم نسل بعد از من هم به اندازه من از ماجراهای هری پاتر لذت خواهد برد چون هری پاتر هرگز نمی میرد.»

هری پاتر فقط یک فیلم نیست

«آماندا کورلوس» دانشجوی دانشگاه ایالتی «راچستر» می گوید: «بعضی شب ها پیش از به خواب رفتن برای تمام شدن هری پاتر گریه می کنم. پاتر گوشه عظیمی از زندگی من بوده و من از زمان دبستان با این کتاب ها و فیلم ها زندگی کرده ام. نمی خوام شاهد پایان آن باشم. با اینکه من همه کتاب های هری پاتر را دارم و همه فیلم های آن را هم تماشا کرده ام اما به نظرم می رسد که تا این آخرین قسمت را نبینم به پایان واقعی هری پاتر نرسیده ام.»

هواداران فیلم های هری پاتر از ماه نوامبر گذشته تا کنون در انتظار گشایش بخش آخراین فیلم دو قسمتی بوده اند که قرار است نمایش آن سر ساعت ١٢ نیمه شب در سینماهای شهرهای مختلف آمریکا آغاز شود. این درحالی است که میلیون ها هوادار این فیلم های ماجراجویانه، لباس هایی به شکل شخصیت های اصلی هری پاتر به تن خواهند داشت.

کاواتا، یکی دیگر از هواداران هری پاترمی گوید: «من لباس مخصوصی نمی پوشم. عوضش دلم می خواد این آخرین قسمت را با یک حالت خیلی آرام و معمولی تماشا کنم. اما برای دوستام چند دستبند مخصوص با علامت های هری پاتری درست کردم که همه مون اونارو دستمون می کنیم. تی شرت های راگبی قرمز و طلائی تنمون می کنیم. اینا همه رنگ های گریفیندورهستند و فقط اونایی که داستانو می دونند می فهمند ما چکار کردیم. البته بعضی هام عینک ذره بینی می زنن و یک چوب جادو دست می گیرن.

سختی دست یابی به بلیت های هری پاتر

پیدا کردن بلیت های شب اول نمایش هری پاتر برای جمعه آینده بی نهایت سخت است. اغلب سینماهایی که قرار است در شب گشایش یک سئانس نیمه شب خود را به هری پاتر: گودال مرگ ٢ اختصاص بدهند در صددند تا از سینماهای دیگر کمک بگیرند.

قرار است در اغلب این شهرها دست کم ۶ سینمای سه بعدی 3D اقدام به نمایش «هری پاتر: گودال مرگ ٢» کنند و هربار بلیت های سینمایی پیش فروش بشود یک سینمای دیگر به تعداد سینماهای نمایش فیلم اضافه خواهد شد. هم چنین در بعضی از سینماهای سه بعدی، یک لیوان شیشه ای با عکس هری پاتر روی آن به تماشاگران هدیه خواهد شد.

از ساعات بامدادی روز پنج شنبه به مدت یک شبانه روز در همین سینماها، ماراتونی از فیلم های مختلف هری پاتر به نمایش گذاشته خواهد شد تا آن هایی که این فیلم ها را ندیده اند و یا کسانی که می خواهند آن ها را دوباره ببینند بتوانند یک بار دیگر پیش از سئانس نیمه شب جمعه به تماشا بنشینند. در این ماراتون سینمایی پس از هر فیلم یک آنتراکت چند دقیقه ای و بعد از هر چهار فیلم یک فاصله نیم ساعته برای خوردن غذا به تماشاگران داده خواهد شد.

آتلبورو، دانشجوی دانشگاه نیویورک می گوید: «بزرگ ترین مشکل من اینه که حالا بعد از تمام شدن سری فیلم های «هری پاتر» من باید با این چوب جارو و شنل جادوگری چه کنم؟ آخه من این هارو توی سینما موقع تماشای فیلم های پاتر به تن می کنم. درضمن کلی هم پول خرجشون کردم.»

XS
SM
MD
LG