لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

هری استایلز؛ برنده جایزه گرمی «بهترین آلبوم سال» و حمایتی که از اعتراضات ایران کرد


هری استایلز، خواننده و موزیسین بریتانیایی
هری استایلز، خواننده و موزیسین بریتانیایی

هری استایلز، خواننده و موزیسین بریتانیایی که امسال جایزه بهترین آلبوم سال را از شصت و پنجمین مراسم اعطای جوایز موسیقی گرمی به خانه برد، برای ایرانی‌ها، پس از حمایتش از اعتراضات سراسری محبوب‌تر از گذشته شد.

او در تور کنسرتش که همزمان با کشته شدن مهسا امینی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران شده بود، پلاکاردی نشان داد که روی آن با هشتگ «مهسا امینی» نوشته شده بود «در کنار زنان ایران بایستیم»

او همچنین در یک کنسرتش پرچم شیر و خورشید ایران را بالا برد.

بسیاری از کاربران ایرانی پس از مراسم گرمی به این موضوع اشاره کرده بودند که هری استایلز با اعلام جایزه شروین حاجی‌پور به اطراف خود نگاه کرد به امید اینکه شروین را ببیند بدون آنکه بداند او در ایران به سختی شاهد مراسم بوده است.

هری استایلز در طول سالها فعالیت هنری خود، از شهرت و محبوبیت خود برای آگاهی‌رسانی اجتماعی بهره برده و بخش بزرگی از ثروتش را برای امور خیریه صرف کرده است.

در سال ۲۰۱۳ با لیام پین، دیگر عضو گروه «وان دیرکشن» سفیر مؤسسه «ترک‌استار» برای سرطان شد و بیش تز ۸۰۰ هزار دلار جمع‌آوری کرد.

او همچنین پس از تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس در ماه مه سال ۲۰۲۲ که ۱۹ دانش‌آموز و دو معلم در آن کشته شدند تصمیم گرفت یک میلیون دلار از درآمد تور کنسرتش در آمریکای شمالی را به کنترل سلاح در آمریکا و پایان دادن به خشونت مسلحانه اختصاص دهد.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین نیز درآمد به دست آورده از تبلیغ جدید «ایرپادهای اپل» را به کمیته بین‌المللی نجات (IRC) اهدا کرد.

XS
SM
MD
LG