لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۵

هری پاتر و قدیسان مرگ (بخش نخست) در فروش رکوردشکن شد


هری پاتر و قدیسان مرگ (بخش نخست) در فروش رکوردشکن شد
هری پاتر و قدیسان مرگ (بخش نخست) در فروش رکوردشکن شد

روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد فروش روایت تازه ای از ماجراهای هری پاتر به نام «هری پاتر و قدیسان مرگ» (بخش یکم) طی هفته نخست در جهان به فروش باورنکردنی 330 میلیون دلاری رسید.

«جی کی رولینگ» نویسنده ماجراهای هری پاتر که همچنان بخش های نادیده دیگری از جهان رویایی هری پاتر را برای مخاطبانش در جهان کلام دیدنی می کند در تصویر سینمایی اما کار را به دیوید یتس کارگردان واگذار کرده تا برداشت تصویری از این جهان را برای بینندگان این مجموعه ارائه کرده باشد.

شمار اندکی از کارشناسان سینمای تخیلی که چندان موافق مجموعه کارهای هری پاتر نیستند پیش بینی کرده بودند به علت کاهش جذابیت جهان رویایین هری پاتر این بار این فیلم با استقبال چندانی مواجه نشود؛ اما فروش بی سابقه آن نادرستی این پیش بینی ها را افشا کرد.

براساس آمار سنی بینندگان در آمریکای شمالی یک چهارم بینندگان این فیلم افراد بین 18 تا 34 سال بودند.

به دید منتقدان فیلم این فیلم تاریکترین و سیاه ترین بخش هری پاتر است چرا که جهانی از تاریکی و جهالت را برای مخاطبان خود به تصویر می کشد که هری پاتر و حلقه یارانش باید برای پایان دادن به تسلط نیروی اهریمنی به یاری آینه جادویی هری پاتر که از پدرخوانده اش به یادگار گرفته به مبارزه ای سرسختانه و سخت نومیدکننده برخیزند.

بخش دوم این مجموعه سال آینده به نمایش درخواهد آمد.

XS
SM
MD
LG