لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۵

چالشهای بزرگترين پارک آبی جهان در چين


چالشهای بزرگترين پارک آبی جهان در چين
چالشهای بزرگترين پارک آبی جهان در چين

گرمای طاقت فرسای نيمه تابستان شهروندان چينی را از سراسر آن کشور به بزرگترين پارک آبی جهان در پايتخت آن کشور می کشاند.

در همين حال از آنجا که به هدر دادن آب به چالشی اساسی در پايتخت در حال توسعه چين تبديل شده است، اين نوع مصرف آب در پکن و خشکسالی جاری، توجه بسياری را به خود جلب کرده است.

پارک آبی جادوی شادی* فضايی با مساحت ۳۳ هکتار و ظرفيت ۳۰ هزار نفر، ۵۰ سرسره آبی همراه با ۱۸ جاذبه ديگر آب بازی را شامل ميشود.

اين پارک که در ماه ژوئن بروی عموم گشوده شد تاکنون ميزبان ۳۵۰ هزار نفر بوده است. بليت ورودی پارک ۳۰ دلار آمريکاست. گفتنی است که اين پارک در حالی مدام به ۸ هزار تن آب نياز دارد که پکن طی ۱۲ سال اخير با معضل بی آبی و خشکسالی روبرو بوده است.

ژانگ کی، مدير مسؤل پارک، می گويد: تازه ترين دستگاه ها و تجهيزات لازم برای پيشگيری از هرگونه اتلاف آب را خريداری و وارد کرده ايم. همچنين دستگاهی مرتباً آب را تصفيه و آماده استفاده ميکند.

برق پارک نيز از ديگر چالش های موجود است؛ زيرا برای برخی از بازی های آبی، بايد ده ها هزار تن آب به مدت ۱۲ ساعت روزانه توسط دستگاهی پمپاژ شود تا بازديدکنندگان بتوانند از ارتفاع ۲۰ متری به پايين بپرند.

ميس ونگ، توريست ۳۰ ساله ای که بهمراه پسرش به اين پارک آبی رفته است، ميگويد: «اين پارک عالی است. ما از شانگ دونگ به اينجا آمده ايم. از ماه اکتبر که از وجود اين پارک خبردار شديم بی صبرانه منتظر بوديم تا به اينجا بياييم.»

در پايتخت چين ميزان آب به ازای هر يک نفر ۱۰۰ مترمکعب است در حاليکه در آمارهای بين المللی ميزان آب به ازای هر يک نفر ۱۰۰۰ متر مکعب است.

پارک آبی جادوی شادی در صدد است تا يک پارک آبی سرپوشيده نيز بسازد تا از اين طريق علاقمندان در طول سال از آن استفاده کنند.

* Happy Magic

XS
SM
MD
LG