لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۸

رکورد دو ۱۰۰ متر زنان ایران شکسته شد؛ قهرمانی حمیده اسماعیل‌نژاد در رقابت‌های ارزروم


حمیده اسماعیل‌زاده، دونده ایرانی
حمیده اسماعیل‌زاده، دونده ایرانی

حمیده اسماعیل‌نژاد، دونده ایرانی، در رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی ارزروم ترکیه، رکورد ملی ماده ۱۰۰ متر را شکست و مقام نخست را در این مسابقات از آن خود کرد.

رکورد پیشین ماده ۱۰۰ متر با زمان «۱۱.۴۴ ثانیه» به فرزانه فصیحی، تعلق داشت که او نیز سال گذشته در ترکیه آن را کسب کرده بود.

حمیده اسماعیل‌نژاد پس از کسب مقام نخست در این مسابقات در پیامی اینستاگرامی با سپاسگزاری از مردم برای «پیام‌های پر از عشق» آنها، ابراز امیدواری کرد بتواند «بیشتر از این‌ها» خوشحال‌شان کند.

در ویدئویی که حمیده اسماعیل‌نژاد از قهرمانی خود منتشر کرده است، رقیبان این دونده ایرانی با لباس استاندارد مسابقات دو و میدانی دیده می‌شوند، اما او با پوشش مورد تأیید جمهوری اسلامی می‌دود.

فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه ۹ خرداد اعلام کرد، حمیده اسماعیل‌نژاد با ثبت رکورد «۱۱.۴۳ ثانیه» در مقام نخست این مسابقات قرار گرفت و «عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.»

این فدراسیون اعلام کرده که رکورد حمیده اسماعیل‌نژاد «پس از تأیید تست دوپینگ» توسط کمیته پزشکی، به ثبت خواهد رسید.

شیوا امینی، بازیکن فوتسال ایرانی، پیش از این به صدای آمریکا گفته با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ورزش ایران دچار سیر نزولی شد، در حالی که پیش از آن تنوع ورزش‌هایی که دختران می‌توانستند انجام دهند بیشتر بوده است.

XS
SM
MD
LG