لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۹

شمشیرباز ملی پوش ایرانی به گروگان گرفته شد


حامد صداقتی شمشیرباز ملی پوش ایرانی به همراه یکی از دوستانش در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حامد صداقتی به همراه محمد علی غفاری و مهدی حسینی با یک دستگاه خودرو در حال سفر به چابهار بودند که در مسیر جاده ایرانشهر به خاش هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

بر اثر این حمله، محمد علی غفاری به دلیل اصابت گلوله به سرش جان باخته ولی از دو نفر دیگر خبری در دست نیست.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در اینباره گفت که شامگاه چهارشنبه یک خودروی پژو پارس در محور ایرانشهر-خاش هدف حمله اشرار مسلح قرار گرفت که بر اثر این حمله یک جوان تهرانی جان خود را از دست داد و از سرنوشت دو سرنشین دیگر این خودرو اطلاعی در دست نیست.

به اعتقاد سرهنگ محسن عطار دو سرنشین دیگر این خودرو از جمله حامد صداقتی قهرمان شمشیر بازی ایران به گروگان گرفته شده اند. او تاکید کرد که «بررسی صحنه جرم حاکی از شرارت افرادی ناشناس به قصد گروگان گیری است و لذا کارآگاهان انتظامی تحقیقات گسترده ای را به منظور ردیابی و اطلاع از سرنوشت دو سرنشین دیگر این خودرو آغاز کرده اند».

هنوز مشخص نیست چه کسانی و با چه انگیزه ای دست به این حمله زده اند با این وجود، خواهر حامد صداقتی، شمشیرباز تیم ملی ایران، در گفت و گو با ایسنا انگیزه سرقت در این گروگانگیری را رد کرد و گفت: «تمام وسایل شخصی و ورزشی آنها در ماشین است. حتی انگشتر، ساعت و زنجیر آنها در ماشین مانده. کامپیوتر شخصی و موبایل آنها هم در ماشین پیدا شده و فقط خودشان را برده‌اند».

به گفته فراز صداقتی، برادرش به همراه دو همسفر خود، برای گردش به شهرهای جنوبی کشور سفر میکرد که این اتفاق برای آنها افتاد.

این حادثه کمتر از یک ماه پس از آزادی چهار مرزبان به گروگان گرفته شده در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است. از سرنوشت مرزبان پنجم هنوز اطلاعی در دست نیست.
XS
SM
MD
LG