لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۷

حمله انتحاری در لاهور پاکستان دست‌کم ۱۳ کشته بر جای گذاشت


در اثر یک انفجار در نزدیکی شورای استان پنجاب در شهر لاهور پاکستان، دستکم ۱۳ نفر کشته و ۸۳ نفر نیز مجروح شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از «مشتاق احمد سکهیرا» بازرس کل پلیس استان پنجاب در پاکستان گفت این انفجار روز دوشنبه ۲۵ بهمن و در نزدیکی تظاهرات شیمیدانان و شرکت های دارویی صورت گرفته است. به گفته این مقام ارشد، پنج تن از کشته شدگان از نیروهای پلیس بوده اند.

به گفته بازرس کل پلیس پنجاب، این انفجار یک حمله انتحاری بوده است. او افزود، بمبگذار انتحاری پس از آغاز مذاکرات میان تظاهرکنندگان و نیروی پلیس، خود را در میان جمعیت منفجر کرد.

سخنگوی «جماعت الاحرار» که شعبه طالبان در پاکستان محسوب می شود، پس از وقوع انفجار با خبرگزاری رویترز تماس گرفته و از سوی این گروه مسوؤلیت این حمله را به عهده گرفت.

این گروه شبه‌نظامی همچنین هشدار داد که انفجار امروز لاهور آغاز یک سری حملات جدید به وزارت‌خانه های دولت است. سخنگوی این گروه در بیانیه ای گفت «شما در سراسر کشور هدف ما قرار خواهید گرفت.»

جماعت الاحرار همچنین مسوؤلیت بمبگذاری های سال گذشته در یک پارک عمومی در لاهور را نیز پذیرفته است که در آن بیش از هفتاد نفر جان خود را از دست دادند.

با اینکه امنیت پاکستان در سال های اخیر بهبود یافته، اما گروه های افراط‌گرای اسلامی، از جمله داعش و شاخه طالبان در پاکستان، هنوز تهدیدی برای این کشور محسوب شده و دست به حملاتی گسترده در کشور زده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG