لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

برای نخستین بار عکس یک مدل با حجاب روی جلد مجله ورزشی مشهور قرار گرفت


حلیمه آدن، نخستین مدل باحجابی که تصویرش روی جلد نسخه ویژه مایوهای مجله اسپورتس ایلاستریتد قرار گرفت
حلیمه آدن، نخستین مدل باحجابی که تصویرش روی جلد نسخه ویژه مایوهای مجله اسپورتس ایلاستریتد قرار گرفت

مجله ورزشی مشهور «اسپورتس ایلاستریتد» در شماره ویژه خود برای مایو و لباس شنا، برای نخستین بار عکس یک مدل باحجاب را برای روی جلد انتخاب کرد.

عکس این مجله از «حلیمه آدن»، دختر سومالیایی است که در اردوگاه پناهجویان «کاکوما» در کنیا به دنیا آمد. او در آمریکا زندگی می کند و مانکنی موفق در عرصه مد است.

نام حلیمه به عنوان نخستین سوپرمدل باحجاب دنیا مطرح شده است اما او می گوید پیمودن این مسیر برایش آسان نبود. او می گوید همواره به تصاویر مدل های زن در مجله ها نگاه می کرد اما چون دختری باحجاب بود نمی توانست با آنها ارتباط برقرار کند. سرانجام، تصمیم گرفت خودش به عنوان یک مدل باحجاب وارد عرصه مد شود.

حلیمه در سال ۲۰۱۶ در مسابقات ملکه زیبایی مینه‌سوتا شرکت کرد؛ سپس در نمایش طرح های اسپرت «کانیه وست» رژه رفت. پس از آن، در نمایش مد مارک های مشهور ایتالیایی «ماکس مارا» و «آلبِرتا فِرِتی» در کنار مانکن هایی چون «جی جی حدید» قدم زد و رفته رفته نامش را در این عرصه پررقابت ثبت کرد.

او در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ نخستین مدل باحجابی شد که تصویرش روی جلد مجله «ووگ» بریتانیا قرار گرفت و در ماه مارس نیز همراه با سه مدل باحجاب سیاه پوست دیگر روی جلد مجله «ووگ عربی» رفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG