لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

بر شمار تلفات وبا در هائيتی افزوده می شود


بر شمار تلفات وبا در هائيتی افزوده می شود
بر شمار تلفات وبا در هائيتی افزوده می شود

سازمان ملل متحد سعی دارد دارو و تدارکات پزشکی بيشتری به مناطق وبازده هائيتی بفرستد. مسؤلان بهداشت می گويند در اين مناطق شمار مرگ های ناشی از وبا به ۱۲۰۰ تن نزديک می شود.

وزارت بهداشت هائيتی می گويد از زمان پيدا شدن بيماری آبزا در يک ماه پيش بيش از ۱۸۴۰۰ نفر در بيمارستان بستری شده اند، و گروه های امداد هشدار می دهند خشونت های اخير رساندن تدارکات به نيازمندان را که می تواند به مرگ های حتی بيشتری منجر شود، دشوارتر می سازد.

آژانس های امداد روز جمعه گفتند گسترش نآرامی و زدوخورد با پليس، از تحويل دادن تدارکات لازم به مناطق آسيب ديده، جلوگيری می کند.

برخی از مردم هائيتی سازمان ملل متحد را مسؤل شيوع وبا می دانند. ناآرامی های خشن روز پنجشنبه در پور-او-پرنس به وقوع پيوست. معترضين به طرف صلحبانان پرتاب کرده و جاده ها را با آتش زدن لاستيک های اتومبيل، مسدود کردند. پيشتر، سه معترض در پی زد وخورد با سربازان سازمان ملل متحد، کشته شدند.

در اين ميان گروه بين المللی پزشکان بدون مرز روز جمعه گفت کوشش های مقابله با وبا در هائيتی، کافی نيست.

گروه پزشکان بدون مرز بيش از ۳ هزار امداد گر بين المللی و محلی در سراسر هائيتی دارد، و از ديگر گروه های امداد درخواست کرده است بر حضور خود بيافزايند و به تحويل تدارکات ضروری و دارو، شتاب بخشند.

XS
SM
MD
LG