لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۱:۲۴

ابراز نگرانی يونيسف نسبت به احتمال قاچاق کودکان در هائيتی


ابراز نگرانی يونيسف نسبت به احتمال قاچاق کودکان در هائيتی

مسئله قاچاق کودکان در هائيتی تنها به نابسامانيهای ناشی از زلزله اخير مربوط نمی شود

يونيسف صندوق بين المللی سرپرستی کودکان وابسته به سازمان ملل متحد با اعلام خبر ناپديد شدن کودکان بستری در بيمارستانهای هائيتی نسبت به احتمال قاچاق اين کودکان ابراز نگرانی کرده است.

ژان- کلود لِگراند مشاور ارشد يونيسف در امور حفظ و مراقبت از کودکان می گويد تا کنون خبر مفقود شدن ۱۵ کودک از بيمارستانهای هائيتی به ثبت رسيده است. آقای لِگراند می گويد به تازگی مشاهده شده که برخی از افراد همراه با چندين کودک يا با هواپيماهای مملو از کودکان وارد جمهوری دومنيکن می شوند.

لگراند می افزايد يونيسف و سازمانهای نزديک به آن با ايجاد يک سيستم نظارتی و با ثبت نام هر يک از اين کودکانِ مفقود شده از احتمال قاچاق آنها جلوگيری می کند.

يونيسف تا کنون۲۰ مرکز جهت مراقبت و نگهداری از کودکانِ بی سرپرست هائيتی داير کرده است. کارکنان اين مراکز سعی می کنند با تعيين هويت کودکان بی سرپرست آنها را به خانواده هايشان بازگردانند.

مسئله قاچاق کودکان در هائيتی تنها به نابسامانيهای ناشی از زلزله اخير مربوط نمی شود. به گفته يونيسف اسنادِ زيادی وجود داردکه نشان می دهند هائيتی همواره با اين مسئله مواجه بوده است. بسياری از کودکان اين کشور بطور مرتب برای بردگی و بيگاری يا سوء استفاده های ديگر بطور غيرقانونی به خارج از کشور، برده می شوند.

XS
SM
MD
LG