لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۴

بوش و کلینتون به درخواست اوباما برای کمک به مردم هائیتی پاسخ می دهند


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه جرج بوش و بیل کلینتون روسای سابق جمهوری را به کاخ سفید دعوت کرد و با آنها در باره ماموریتی مشترک برای کمک به مردم هائیتی بحث کرد.

آقای اوباما گفت، روسای سابق جمهوری با نشستن در کنار هم «پیامی غیر قابل اشتباه» می فرستند که آمریکا «یکپارچه در کنار مردم هائیتی ایستاده است».

جرج بوش گفت از این که در کنار پرزیدنت کلینتون برای بسیج احساس همدری مردم آمریکا نسبت به مردم هائیتی کار می کند خوشنود است. |

آقای کلیتنون، که فرستاده مخصوص سازمان ملل متحد به هائیتی نیز هست، بر حمایت دراز مدت از مردم هائیتی، برای کمک به آنها در «فرار از تاریخ گذشته و ساختن آینده ای بهتر» تعهد کرد.

دو رئیس جمهوری سابق به منظور جمع آوری کمک برای مردم هائیتی صندوقی تأسیس کرده اند که از طریق «آن لاین» هدایا و اعانات را قبول می کند و قول می دهد ۱۰۰ درصد پول های دریافتی مستقیما به مصرف کوشش های امدادی برسد.

روز جمعه، دولت به آن دسته از شهروندان هائیتی که بطور غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند، وضعیت مهاجرتی ویژه اعطا کرد که آنها را برای ۱۸ ماه در برابر اخراج محافظت می کند و اجاره می دهد کار کنند.

مقامات دولت می گویند وضعت ویژه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از اتباع هائیتی را که گفته می شود بطور غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند در بر می گیرد، از جمله حدود ۳۰ هزار نفر که دستور اخراج آنها صادر شده است.

XS
SM
MD
LG