لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

افزایش شیوع وبا در هائیتی؛ سازمان ملل خواستار کمک مالی فوری شد


افزایش شیوع وبا در هائیتی؛ سازمان ملل خواستار کمک مالی فوری شد
افزایش شیوع وبا در هائیتی؛ سازمان ملل خواستار کمک مالی فوری شد

با رسیدن شمار مرگ و میر بر اثر وبا در هائیتی به ۱۶۰۳ سازمان ملل متحد خواستار کمک فوری ۱۴۵ میلیون دلاری برای رسیدگی به شیوع وبا در این کشور شد.
الیزابت برز، سخنگوی دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد، به صدای آمریکا گفت که این سازمان از ۱۶۴ میلیون دلاری بودجه اضطراری لازم برای مبارزه با ۷۰ هزار مورد ابتلا به وبا در هائیتی، تنها ۱۹ و نیم میلیون دلار دریافت کرده است.
خانم برز شیوع وبا در هائیتی را «بسیار نگران کننده» توصیف کرد و گفت سازمان ملل متحد برای نجات جان انسان ها، در اسرع وقت به کمک مالی اضطراری نیاز دارد.
او به صدای آمریکا گفت در صورت درمان، وبا به آسانی قابل درمان است.
سخنگوی دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد گفت تجهیزات امدادگران به سرعت رو به پایان است و برای مهار اپیدمی وبا که ماه گذشته در هائیتی آغاز شد، به نیروهای بیشتری نیاز است.
هم اکنون در عملیات مهار بیماری در هائیتی به ۳۵۰ پزشک اضافی، ۲۰۰۰ پرستار و ۲۲۰۰ امدادگر پشتیبانی نیاز وجود دارد.
دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی، روز پنجشنبه هشدار داد که شمار موارد ابتلا به بیماری ممکن است ظرف سه ماه آینده تا ۲۰۰ هزار نفر و در یک سال آینده به ۴۰۰ هزار نفر برسد.
وبا از طریق آب و غذای آلوده به مدفوع منتقل می شود و شخص را دچار اسهال و تهوع می کند و به سرعت منجر به از دست رفتن آب بدن و سپس مرگ می شود.
سازمان بهداشت جهانی می گوید باکتری عامل بیماری سال ها در هائیتی باقی خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG