لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۳۶

بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا به هائیتی سفر می کند


امدادگران در هائیتی می گویند تلاش های امدادی در حال پیشرفت است اما در پورتوپرنس اوضاع همچنان ناگوار گزارش می شود. بنا به گزارش ها از پورتوپرنس، پایتخت هائیتی، جان به دربردگان از زلزله مرگبار هفته گذشته با کمبود آب و غذا و سازماندهی دست به گریبانند.

مقامات می گویند کمک های غذایی و درمان های سرپایی در سطح شهر در حال ارائه است و پروازهای بیشتری می توانند در فرودگاه شهر فرود آیند.

برنامه غذای سازمان ملل متحد روز دوشنبه جیره های غذایی را میان ۹۵۰۰۰ نفر از افراد موجود در پورتوپرنس توزیع کند. اما مردم قحطی زده ای که چند روز بدون تغذیه را سپری کرده اند می گویند این غذا کافی نیست.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، وعده داده است تلاش های امدادی را تسریع کند. او قرار است روز دوشنبه درباره وضعیت منطقه زلزله زده در شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا، روز دوشنبه به منظور تحویل کمک ها و دیدار با رنه پروال، رئیس جمهوری هائیتی به این کشور سفر می کند.

مردم هائیتی شکایت دارند که از زمان وقوع زلزله مرگبار ۷ ریشتری که تقریبا تمام شهر را با خاک یکسان کرده است، آقای پروال اقدام کافی در پیش نگرفته است.

تا کنون ده ها هزار جسد در گورهای دسته جمعی دفن شده است. مقامات هائیتی تخمین می زنند در این فاجعه حدود ۲۰۰ هزار نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG