لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

تاکید هیگل بر جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی


چاک هیگل، نامزد تصدی وزارت دفاع آمریکا می گوید سیاست او این است که از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی جلوگیری کند. او همچنین می گوید اگر به عنوان وزیر دفاع در سنا تایید شود کمک می کند برتری نظامی اسراییل حفظ شود.

هیگل توسط باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در اوائل ژانویه برای جانشینی لئون پانه تا نامزد شد. هیگل روز پنجشنبه در جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته مناسبات خارجی سنا به پرسش های قانونگذاران از جمله درباره امنیت ملی آمریکا، اسراییل و ایران پاسخ داد.

او در گذشته به دلیل طرفداری از رویکردی ملایم تر نسبت به ایران و برنامه اتمی جمهوری اسلامی با انتقادهایی روبرو بوده است.

هیگل به قانونگذاران گفت اگر به عنوان وزیر دفاع تایید شود سیاست او در مورد ایران جلوگیری از دستیابی آن کشور به تسلیحات اتمی خواهد بود، و نه مهار ایران مسلح به سلاح هسته ای. هگل گفت او به خواست اوباما در بازداشتن ایران از دستیابی به تسلیحات اتمی پای بند است، و برای این منظور تمام گزینه ها باید روی میز باشد.

هیگل گفت نظریات او نسبت به مسائل جهانی هرگز تغییر نکرده است وهمچنان بر این عقیده است که آمریکا باید نیرومندترین ارتش جهان را داشته باشد، باید رهبر جامعه بین المللی در مقابله با تهدید ها و چالش ها بماند، وباید از تمام ابزارهای قدرت برای حفاظت از شهروندان و منافع خود استفاده کند.

قانونگذاران همچنین می خواهند از پیشنهادهای گذشته هیگل برای کاهش بودجه نظامی آمریکا آگاه شوند.
XS
SM
MD
LG