لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۹

استقبال محافظه‌کاران آمریکا از کتاب سفیر سابق اسرائیل در واشنگتن


روزنامه اسرائیلی هاآرتص در مقاله‌ای با اشاره به انتشار کتابی از مایکل اورن، سفیر سابق اسرائیل در آمریکا نوشت این کتاب که به انتقاد از سیاست های آقای اوباما پرداخته، مورد تقدیر محافظه کاران اسرائیل و آمریکا قرار گرفته است.

این روزنامه نوشته است: «آقای اورن از ناشر کتابش که با عنوان «هم پیمان» چاپ شده خواسته به خاطر اینکه اسرائیل در برهه حساسی از تاریخ، پیش از پایان مهلت گفتگوهای اتمی ایران با قدرتهای جهانی قرار دارد، زودتر این کتاب روانه بازار کند، زیرا که آقای اورن می‌خواهد که به مردم اسرائیل با خواندن کتابش برای به چالش کشیدن این توافق انگیزه دهد.

آقای اورن در گفتگو با هاآرتص گفت که نمی‌خواهد مردم به این توافق نه بگویند بلکه می‌خواهد مردم بیشتر به این توافق در حال شکل‌گیری واکنش نشان دهند.

وی در این کتاب به سیاست‌های دولت آقای اوباما در قبال فلسطینیان نیز انتقاد کرده است. کتاب او مورد تقدیر جناح محافظه‌کار در آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است.

آقای اورن در کتاب خود نوشته که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، یک رهبر ضد اسرائیلی نیست، بلکه وی در سیاستش در قبال اسرائیل از دو اصل افشا نکردن اختلافات بین دو کشور و هماهنگی کامل درباره خاورمیانه عدول کرده است.

XS
SM
MD
LG