لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

بایدن: کنترل خشونت مربوط به اسلحه نیازمند اقدام فوری است


جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا می گوید کاخ سفید مصمم است هر چه زودتر با ایجاد موانع قانونی، از تیراندازی های خشونت بار در جامعه آمریکا جلوگیری کند.

آقای بایدن که در یکی دو هفته اخیر چند دیدار با طرفداران و مخالفان کنترل تسلیحات در آمریکا داشته، در صدد است تا با این گروه ها در مورد تحدید و کنترل بیشتر تسلیحات به اجماع برسد.

معاون ریاست جمهوری آمریکا گفت نباید در این زمینه دچار اشتباه شده و بگوییم که چون نمی توانیم به خواست های اکثریتی خود در زمینه کنترل و تحدید تسلیحات نائل شویم، پس نباید درپی خواست های حداقلی برویم.

آقای بایدن همچنین ضمن اشاره به انجمن قدرتمند تسلیحات آمریکا موسوم به « ان آر ای» گفت وی قرار است با اعضای این گروه طرفدار اسلحه دیدار کند تا بلکه به نتایج مشترکی در زمینه کنترل و محدود سازی برخی از سلاح ها در جامعه آمریکا برسد.

انجمن ان آر ای می گوید چهار میلیون عضو دارد.

معاون ریاست جمهوری امریکا همچنین گفت تا به حال در سه یا چهار مورد توانسته با گروههای موافق و مخالف کنترل اسلحه به توافق برسد. آقای بایدن به این موارد اشاره ای نکرد.

وی گفت: امکان صدور فرمان اجرایی از سوی رییس جمهوری آمریکا هم هست و در حال حاضر ما سرگرم مذاکره با وزیر دادگستری آمریکا هستیم تا تصمیم های لازم گرفته شود.

حادثه کشتار بیست دانش آموز شش تا هفت ساله و شش تن دیگر از آموزگاران دبستانی در ایالت کانتیکت در ماه گذشته میلادی، فعالان سیاسی موافق و مخالف کنترل تسلیحات را وادار به مذاکره برای یافتن راه حلی فوری کرده است.
XS
SM
MD
LG