لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

رکوردهای جدید گینس: از جوان ترین دختر ریش دار دنیا، تا بلندقدترین گربه جهان


کتاب رکوردهای جهانی گینس، نام های تازه ای را به ثبت رسانده است؛ از جمله یک دختر جوان بریتانیایی که بلندترین ریش را در میان زنان جهان دارد، یک لامای ۹ ساله که قهرمان پرش از مانع شده و گربه ای که طول بدنش بیش از ۱۱۸ سانتیمتر است و بلندقدترین گربه جهان نام گرفته است.

"هارنام کور" اهل برکشایر انگلستان است و ۱۵ سانتیمتر ریش دارد. وی که دچار سندروم تخمدان پلیکیستیک است، از زمان بلوغ با اختلالات هورمونی دست به گریبان بوده و به خاطر صورت پرمویی که داشته، در مدرسه مورد تحقیر هم شاگردی هایش قرار می گرفت.

هارنام سالهاست که از طریق کارزارهای مختلف، به ویژه در شبکه های اجتماعی، سعی می کند با قلدری مبارزه کند و به هر کس که به خاطر گرایش جنسی، ظاهر متفاوت یا بیماری، مورد آزار روحی قرار می گیرد، انگیزه و امید زندگی ببخشد. هارنام در مارس ۲۰۱۶ به عنوان مانکن در هفته مد لندن رژه رفت.

این دختر ۲۴ ساله می گوید سنش که کمتر بود هر بار زنان و دختران زیبا را در مجلات و تلویزیون می دید دلش می خواست مانند آنها باشد و مدام به این فکر می کرد که به زندگی خود پایان دهد. اما با حمایت عاطفی دوستان و برادر کوچکش تصمیم گرفت اجازه دهد موها رشد کنند.

وی به مرور زمان اعتماد به نفس خود را به دست آورد و خودش را آنطور که هست پذیرفت و سپس تصمیم گرفت به کسانی که با تحقیر و قلدری دیگران دست و پنجه نرم می کنند، کمک کند.

یک لامای ۹ ساله به نام "اسپا" هم با پرش از ارتفاع بالای یک متر نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. صاحبش، سو ویلیامز می گوید او جهش را از سگهایش یاد گرفته و توانسته در رقابت با آنها در این فن مهارت پیدا کند.

یکی دیگر از رکوردهای جدید گینس متعلق به لودو است؛ یک گربه ۱۲ ساله که با ۱۱۸ سانتیمتر و ۳۳ میلیمتر، قدبلندترین گربه دنیا شناخته شده است.

شارلوت گوتنبرگ ۶۷ ساله هم از حدود ده سال پیش که همسرش را از دست داد، تمرکزش را روی خالکوبی گذاشت و با خالکوبی بیش از ۹۰ درصد از بدنش، نام خود را به عنوان تنها شهروند مسن دنیا با بالاترین میزان خالکوبی، در رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد.

XS
SM
MD
LG