لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۴:۱۷

گزارش اجتماعی: رقابت های تنگاتنگ برای شکستن رکورد جهانی گینس


علامت رکورد جهانی گینس

باردیگرفعالیت های عجیب وغریب افرادی که درتلاش اند تا نام خود را درکتاب رکوردهای جهانی گینس بریتانیا و تارنمای رکوردهای جهانی ثبت کنند، آغاز شده است

بار دیگر فعالیت های عجیب وغریب افرادی که در تلاشند تا نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس بریتانیا و تارنمای رکوردهای جهانی ثبت کنند، آغاز شده است.

به نظر می رسد برخی برای دستیابی به چنین هدفی دست به هر کاری می زنند.

تشکیل بلندترین زنجیره تسبیح جهان توسط گروهی ازساکنان رودایلند در ایست پراویدنس (East Providence) ازجمله یکی از این کارها بوده که اخیراً در «اکسپرس»، نشریه رایگان متروی واشنگتن دی سی چاپ شده است. طول این تسبیح که از دانه های سفید و قرمز درست شده، ٤١١ متر است.

بعضی از سر آشپزهای خوشحال لبنان هم با درست کردن بزرگترین سالاد تبوله جهان در صدد ثبت نام خود در کتاب رکوردهای جهانی گینس بوده اند.

اما دستاورد «شان مورفی»، صاحب مغازه فروش حیوانات خانگی در میشیگان از همه جالب تر بود. او توانست ۱۶ سوسک ماداسگار را زنده در دهانش جای دهد. وی رکورد پیشین که ١١ سوسک زنده در دهان فرد دیگری در جای دیگری از دنیا بود، شکسته است.

نشریه اکسپرس یک روز هم عکسی را چاپ کرده بود که نشان می داد هزاران نفر بیرون یک مرکز هنری در لس آنجلس در یک اقدام هماهنگ، عظیم و جهانی شبیه رقص آهنگ تریلر مایکل جکسون، هنرمند وخواننده فقید می رقصیدند. رکورد جهانی تعداد این رقصنده ها به ۱۳۵۹۷ نفر رسید.

این روایت ها این پرسش را در ذهن انسان مطرح می کند که آیا زندگی این افراد جنبه جدی و واقعی هم دارد؟ سوال مهم تراین است که چطور این کارها را انجام می دهند؟ آیا یک لحظه معروفیت ارزش جا دادن شانزده سوسک بزرگ در دهان را دارد؟

XS
SM
MD
LG