لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

یک راهنما برای رفتار جنسی ایمن عشاق در دوران کرونا در نیویورک


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «اداره بهداشت شهر نیویورک» برای جمعیت ۸.۶ میلیونی آن شهر، که باید برای مدتی نامعلوم در خانه بمانند، راهنمایی را برای رفتار جنسی ایمن به شکل طرح گرافیکی منتشر کرده است.

در این راهنمای دو صفحه ای ذکر شده است که «بهترین شریک جنسی‌تان خودتان هستید.» در این اطلاعیه مردم به شستشوی دست‌ها و هرگونه وسیله محرک جنسی مورد استفاده تشویق شده‌اند.

مقام‌های مسئول در این راهنما توصیه کرده اند گذشته از خودارضایی، «امن‌ترین شریک جنسی‌تان فردی است که با او زندگی می کنید؛» اما درخواست شده است: «در صورتی که شما یا شریک جنسی‌تان حال خوبی ندارید از این کار صرف‌نظر کنید.»

مقام های بهداشت نیویورک هشدار می دهند که بوسیدن می تواند به سرعت عامل گسترش «کووید-۱۹»، بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا، شود؛ اما هنوز نشانه ای حاکی از انتقال ویروس در ارتباط جنسی دیده نشده است.

در گزارش با اشاره به «سارز» و «مرس» گفته شده است که رابطه جنسی در انتقال دیگر گونه‌های ویروس کرونا چندان موثر نیست.

بسیاری از شهرها معمولا پس از وقوع توفان های زمستانی یا توفان های عظیم دریایی شاهد افزایش آمار بارداری هستند. شاید شهر نیویورک از این رو دست به انتشار این بروشور زده باشد. در این راهنما توصیه شده که «در هفته های آتی از روشی مطمئن برای جلوگیری از بارداری» استفاده کنید.

از مردم خواسته شده است که فعلا از ملاقات های آنلاین پرهیز کنند تا دایره تماس افراد در حد امکان کوچک باشد: «اگر با شریک جنسی تان از طریق آنلاین ارتباط برقرار می کنید یا درآمد زندگی تان از طریق سکس تامین می شود مدتی از قرارها و تماس های شخصی خودداری کنید. ملاقات‌های ویدیویی و ارسال پیامک های جنسی می تواند گزینه های شما باشد.»

در عین حال به این افراد توصیه شده کیبورد و مانیتورهایی را که دیگران هم از آن استفاده می کنند ضدعفونی کنید.

دستور جاری کماکان حفظ فاصله دو متری از یکدیگر است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG