لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۶

مشاور ارشد میرحسین موسوی: تظاهرات روز یکشنبه برگزار می شود


مشاور ارشد میرحسین موسوی: تظاهرات روز یکشنبه برگزار می شود
مشاور ارشد میرحسین موسوی: تظاهرات روز یکشنبه برگزار می شود

اردشیر امیرارجمند، مشاورارشد میرحسین موسوی در گفتگو با شبکه تلویزیونی رسا اعلام کرد تظاهرات یکشنبه برگزار خواهد شد و از مردم خواست به شایعات پخش شده از سوی عوامل دولتی مبنی بر لغو تظاهرات روز یکشنبه توجه نکنند.

مشاور ارشد میرحسین موسوی در این گفت و گو تاکید کرد: «راهپیمایی اول اسفند ماه جنبش سبز تحت هر شرایط برگزار می شود و از مردم عزیز می خواهیم به شایعات توجه نکنند.»

اردشیر امیر ارجمند در گفت و گو با این شبکه، با تاکید بر برگزاری راهپیمایی روز یکشنبه، از نیروهای انتظامی و نظامی مجددا درخواست کرد که دست از اِعمال خشونت علیه مردم بردارند.

هواداران و فعالان جنبش سبز می گویند: طی چند ساعت اخیر، پیامک هایی برای تلفن های همراه شهروندان فرستاده شده و اعلام شده بود: «با توجه به تشدید فشار رژیم بر رهبران جنبش و احتمال دستگیری آنها، تجمع فردا به روز دیگری موکول گردید. همراهان جنبش با حضور در مساجد یاد شهدای ٢۵ بهمن را زنده نگاه دارند.» و در پایان این پیامک جعلی، نام «شورای هماهنگی راه سبز» قید شده بود.

فعالان جنبش سبز ایران می گویند: از آنجا که در ایران هیچ شخص حقیقی و نهاد حقوقی بدون اجازه مخابرات و نهادهای امنیتی امکان استفاده از سامانه ارسال پیامک را ندارد، این پیام مطمئنا ترفندی تازه از سوی حکومت برای منصرف کردن شهروندان معترض از شرکت در راهپیمایی روز یکشنبه اعلام شد.»

برگزارکنندگان مراسم می گویند روز یکشنبه قرار است در ساعت سه بعدازظهر، همزمان با هفتمین روز از شهادت شهیدان تظاهرات ۲۵ بهمن، مردم با تجمع در میادین اصلی شهر یاد شهیدان صانع ژاله و محمد مختاری را گرامی دارند.

XS
SM
MD
LG