لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

تاجر آمریکایی به مشارکت در یک توطئه ۱۱۰ میلیون دلاری برای دریافت اجازه اقامت آمریکا متهم شده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنا بر اسناد دادگاه، توماس هندرسون، یک آمریکایی مقیم کالیفرنیا، متهم است که از بیش از ۲۰۰ سرمایه گذار خارجی خواهان سکونت در ایالات متحده با استفاده از برنامه ویزای «ای بی ۵»، بیش از ۱۱۰ میلیون دلار دریافت کرده است؛ اما این مبالغ را به پروژه های سرمایه گذاری خصوصی هدایت کرده و بیش از ۲ هزار فرصت شغلی در شمال کالیفرنیا را به خطر انداخته است.

هندرسون ۷۰ ساله و دو همدست او، ککسینگ هو و کوپر لی، به توطئه در سوء استفاده از صندوق سرمایه گذاری خارجی، ادای اظهارات دروغ به سرمایه گذاران درباره نحوه استفاده از سرمایه‌های‌شان، و اظهارات خلاف واقع به «اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده» که مسئول برنامه ویزای «ای بی ۵» است، متهم شده اند.

توماس هندرسون و کوپر لی بامداد سه شنبه دستگیر شدند. ککسینگ هو که دفتر شانگهای هندرسون را اداره می‌کرد همچنان تحت تعقیب است.

این سه نفر با اتهامات متعدد کلاهبرداری بانکی، توطئه با هدف ارتکاب جرم علیه ایالات متحده، و ادای اظهارات خلاف واقع روبرو هستند.

هندرسون کمتر از یک سال پیش در مصالحه ای پذیرفته بود ۱.۴ میلیون دلار جریمه بپردازد.

برنامه ویزای «ای بی ۵» در سال ۱۹۹۰ توسط کنگره آمریکا با هدف تقویت رشد اقتصادی و ایجاد کار از طریق سرمایه گذاری خارجی پدید آمد. بر مبنای این برنامه، اتباع خارجی با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلاری در یک شرکت آمریکایی و ایجاد دست کم ۱۰ فرصت شغلی، ممکن است بتوانند اجازه اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG