لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۲

افزايش بی سابقه شمار گردشگران در يونان


افزايش بی سابقه شمار گردشگران در يونان

برغم تظاهرات و بحران اقتصادی و سياسی يونان، دولت می گويد شمار گردشگران به آن کشور در سال مسيحی جاری بسيار افزايش يافته و درآمد ناشی از آن بی سابقه بوده است.

وزير گردشگری و فرهنگ يونان اعلام کرد برغم بحران اقتصادی آن کشور سال ۲۰۱۱ در صنعت جهانگردی يونان بی سابقه بوده است و گفت: امسال ما درآمد زيادی از گردشگرانی که معمولا به اين کشور می آيند داشتيم. علاوه بر آن تعداد گردشگران از کشورهای ديگر نيز رو به افزايش رفت و ما انتظار داريم اين شمار در پايان سال يک رکورد بدست آورد. هيچگاه تا امسال چنين تعداد زيادی از کشور ما ديدار نکرده بودند که بسيار اميدوار کننده است.

اما در سال جاری آتن در اعتراض به سياست رياضت اقتصادی دولت صحنه شورش و خشونت بود.

و سپس اعتصاب کارکنان فرودگاه ها و بنادر منجر به متوقف شدن پرواز هواپيماها و حرکت کشتی ها شد. کارکنان اماکن باستانی نيز دست از کار کشيدند و در نتيجه اين مکان ها بسته شد.

شرايطی که گردشگران را از سفر به آن کشور منصرف کرد. بويژه آلمانی ها و بريتانيايی ها که تعطيلات خود را در يونان سپری می کنند.

ورود گردشگران در سال ۲۰۱۰ ده درصد کاهش يافت. در کشوری که درآمد عمده آن از گردشگری تامين می شود و ۱۸ در صد نيروی کار آن در اين صنعت به کار اشتغال دارد.

وزارت گردشگری و فرهنگ يونان بر آن شد که اين مشکل را چاره سازد. جلب گردشگر از کشورهايی چون روسيه اسراييل و ترکيه. کاهش ماليات در هتل ها. و از همه مهم تر يونان رقبای خود را به شريک تبديل کرد و از جمله با ترتيب دادن تورهای مشترک با اسراييل، ترکيه، ايتاليا و مصر، اين امکان را برای گردشگران قراهم ساخت که يکجا از اين کشورها، ديدن کنند.

لندن و پاريس بيشترين محبوبيت را در ميان گردشگران دارند. در نتيجه اگر آکروپوليس آتن هم به آن اضافه شود يا آکروپوليس و هرم های مصر يا آکروپوليس و کلوسيوم رم، اين تور ها جذاب تر می شوند. به اين طريق يونان رقبای خود را به شريک تبديل کرد، برنامه ای که بسيار موفق است.

به گزارش وزارت گردشگری و فرهنگ يونان بيش از ۱۶ ميليون گردشگر امسال از يونان ديدن کرده اند که ده درصد نسبت به سال قبل افزايش داشته است و به همان نسبت درآمد صنعت گردشگری يونان رشد کرده است. و اين برای کشوری که از بيکاری و رياضت اقتصادی در رنج است بارقه اميد به حساب می آيد.

XS
SM
MD
LG