لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۲

رانندگان تاکسی در آتن اعتصاب کردند


رانندگان تاکسی در آتن اعتصاب کردند
رانندگان تاکسی در آتن اعتصاب کردند

اعتصاب رانندگان تاکسی در آتن رفت و آمد در اين شهر را مختل کرده است. اعضای اتحاديه رانندگان تاکسی خواستار حق انحصاری دريافت مجوز برای کار هستند. اما دولت يونان می خواهد به رانندگان خارج از اتحاديه نيز مجوز کار بدهد.

روز پنجشنبه رانندگان تاکسی در آتن دست به اعتصاب زدند. اعضای اتحاديه تاکسيرانان خواستار حق انحصاری اين اتحاديه هستند و با طرح دولت برای اعصای مجوز کار به افراد و گروه های خارج از اتحاديه تاکسيرانی مخالفند.

طرح دولت برای افزايش شغل و نيز مبارزه با فساد درون اتحاديه است. با توجه به بحران بدهی در يونان، تلاش های دولت آتن در اين راستا افزايش يافته است.

ماه گذشته نيز رانندگان تاکسی دست به اعتصاب زده بودند اما از آنجا که دولت آتن خواست های آنها را اجابت نکرد، بار ديگر اعتصاب خود را از سر گرفته اند.

طرح دولت در راستای صرفه جويی اقتصادی است. در اين راستا اصلاحات دولت شامل بخش بهداشت و درمان نيز می شود. بر اساس سياست های صرفه جويی اقتصادی، پيش بينی می شود بيمارستان های دولتی تعطيل و يا ادغام شوند و درآمد پزشک ها نيز کاهش يابد.

در اعتراض به اين سياست، روز پنجشنبه پزشکان يونانی تيز يک اعتصاب ۴۸ ساعته را آغاز کردند.

يلاس سوراس، سخنگوی اتحاديه پزشکان يونان، گفت: وزير بهداشت کاملا مطيع سياست های صرفه جويی اقتصادی و طرح های اتحاديه اروپا و صندوق بين المللی پول است. اگر اين سياست ها به اجرا درآيند نه فقط پزشکان، بلکه همه مردم يونان آسيب خواهند ديد.

اما دولت تاکيد دارد سياست های صرفه جويی اقتصادی در جهت حل بحران اقتصادی آن کشور است.

دولت تاکيد می کند حذف حق انحصاری از برخی حرفه ها از پيش شرط های دريافت کمک مالی از اتحاديه اروپا و صندوق بين المللی پول می باشد.

XS
SM
MD
LG