لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۱

پاپاندرو از پارلمان يونان رأی اعتماد گرفت


پاپاندرو از پارلمان يونان رأی اعتماد گرفت
پاپاندرو از پارلمان يونان رأی اعتماد گرفت

پارلمان يونان در اولين ساعات روز شنبه به جورج پاپاندرِئو رای اعتماد داد.

رای اعتماد پارلمان به رغم تظاهرات مخالفان نخست وزير سوسياليست يونان و اپوزيسيون آن کشور، صورت گرفت.

طرفداران احزاب چپ يونان در مرکز آتن و در مقابل پارلمان در تظاهراتی خواستار انتخاب نخست وزير و دولت جديدی برای آن کشور شدند.

در همين حال در داخل ساختمان پارلمان، نمايندگان رای اعتماد به جورج پاپاندرِئو را مورد بحث قرار دادند. آقای پاپاندرئو بدنبال طرح جنجال برانگيز همه پرسی خود برای دريافت يک بسته کمک مالی خارجی و سپس کنار گذاشتن آن بدليل فشار گسترده بين المللی معرض رای اعتماد پارلمان قرار گرفت.

بسياری از مخالفان دولت سوسياليستی آقای پاپاندرئو خواستاربرکناری وی و انجام يک انتخابات زودهنگام برای تعيين دولت جديد يونان هستند ولی نخست وزير يونان برگزاری چنين انتخاباتی را فاجعه بار خوانده و آمادگی خود را برای تشکيل يک دولت جديد اتئلافی اعلام کرده است.

يک تظاهر کننده می گويد: من دولت ائتلاف ملی نمی خواهم. من انتخابات می خواهم و کسی را که در انتخابات پيروز شود. انها در پارلمان اکثريت ندارند و می خواهند يک دولت قلابی تشکيل بدهند. ما مبارزه می کنيم تا اين دولت استعفا بدهد و بلافاصله يک انتخابات داشته باشيم تا مردم يونان اراده خودشان را اعمال کنند. ما هر کاری را انجام می دهيم تا اين سيستم را از ميان ببريم.

ارائه بسته کمک مالی مشروط به کاهش هزينه ها در يونان است. مساله ای که برخشم شهروندان يونان که نگران زندگی روزمره خود و بحران اقتصادی کشورشان هستند، افزوده است.

XS
SM
MD
LG