لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

تلاشهای يونان برای مقابله با فساد مالی


تلاشهای يونان برای مقابله با فساد مالی
تلاشهای يونان برای مقابله با فساد مالی

نخست وزير يونان می گويد، اين کشور به خاطر فساد و سوء استفاده های مالی اکنون با بدهيهای کلانی روبروست.

جورج پاپاندرئو، نخست وزير يونان، روز سه شنبه در جريان ديدار از دواير مبارزه با جرايم و فساد مالی در مقر پليس ملی يونان - دو گروهی که در زمينه مقابله با تخلفات مالياتی با دولت همکاری دارند – گفت: از دو سال پيش تا کنون، کشور تاوان سوء استفاده های مالی را می پردازد. عدم شفافيت، فساد، بی قانونی، و بی عدالتی همه آن چيزهايی هستند که ماليات دهندگان ما امروز بهايش را می پردازند، اگر اين اتفاق نيافتاده بود، اگر اين مسائل تا اين حد رشد نمی کرد، ما اکنون با اين همه کسری بودجه و بدهی مواجه نمی شديم.

اداره مبارزه با جرايم مالی يونان از زمان رسيدگی به تخلفات مالياتی، از ماه اوت گذشته تا کنون ۳۰۰۰ مورد شکايت دريافت کرده است. اين نهاد در حال حاضر با همکاری واحد جرايم الکترونيک اداره پليس در حال تعقيب کسانی است که از پرداخت ماليات به دولت سر باز می زنند.

آقای پاپاندرئو در جمع سرپرستان دو مرکز گفت: اکنون نه فقط اتحاديه اروپا بلکه چشم تمامی جهان، به تلاشهايی است که شهروندان ما برای نجات کشور انجام می دهند، تا کشور ما در برخورد با اين بحران يک بار ديگر بتواند روی پای خود بايستد، دوخته شده است.

مبارزه با فساد مالی، از جمله جلوگيری از فرارهای مالياتی يکی از راههای اساسی است که دولت يونان برای کاهش بدهيهای خود در پيش گرفته است.

دولت پاپاندرئو از دو سال پيش تا کنون سعی کرده است، با مبارزه عليه تخلفات مالياتی، اجرای قوانين جديد، اعطای پاداش و امتياز به کسانی که در اين مسير با دولت همکاری دارند، حذف هزينه های زائد، و اجرای مقرراتی سختگيرانه که با خشم مردم کشور روبرو شده است، به اهداف غايی خود، يعنی کاهش کسری بودجه نزديکتر شود.

XS
SM
MD
LG