لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

روز سرنوشت ساز برای یونان


روز سرنوشت ساز برای یونان
روز سرنوشت ساز برای یونان

پیش بینی می شود که وزیران اقتصاد و دارایی کشورهای عضو حوزه یورو برسر کمکی به مبلغ ١٧١ میلیارد دلار به یونان توافق کنند. نشست این وزرا امروز دربروکسل برگزار می شود.

تیموتی گایتنر- وزیر خزانه داری آمریکا- روز گذشته گفت که یونان مجموعه ای از اصلاحات بنیادین را تصویب کرده و به همین سبب شایسته حمایت جامعه جهانی است. گایتنر افزود که آمریکا صندوق جهانی پول را به حمایت از تصویب اعطای وامی تازه به یونان ترغیب می کند.

هفته گذشته دولت یونان با تصویب مجموعه ای تازه از کاهش مخارج که از جمله شامل حذف هزاران شغل تأمین کننده خدمات اجتماعی است و حداقل درآمد را نیز کاهش می دهد، انتظارات اتحادیه اروپا را برآورده کرد.

میلیونها شهروند یونانی معترض به تصویب مقررات تازه، معتقدند که تاکنون هم فداکاری فراوان کرده اند و اگر قرار باشد از میزان حقوق و مزایای دریافتی شان بیش از این کم شود، نمی دانند چه بکنند.

هزاران یونانی روز یکشنبه علیه مقررات تازه دولتشان درآتن راه پیمایی کردند. این راه پیماییها عمدتا صلح آمیز بود اما گروهی از جوانان از گروه اصلی تظاهرکننده جدا شدند و به سمت پلیس ضدشورش سنگ و بطری پرتاب کردند و پلیس هم با شلیک گاز اشک آور واکنش نشان داد.

XS
SM
MD
LG