لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

اعتصاب سراسری در یونان آغاز شد


در یونان، در حالی که قانون گذاران در باره دور جدید اقدامات ریاضت اقتصادی برای گرفتن قسط دیگری از کمک نجات مالی از اتحادیه اروپا بحث می کنند، اعتصاب ۴۸ ساعته کارکنان بخش دولتی آغاز شده است.

روز سه شنبه بیش از ۳۵ هزار نفر در دو تظاهرات جداگانه که اتحادیه های کارگری سازمان داده اند، در آتن به راه پیمایی پرداختند. پلیس و سربازان ضد شورش در سراسر شهر مستقر شده اند.

اعتصاب ورود و خروج هواپیما ها را چند ساعت متوقف ساخت، و تاکسی ها، ترن ها و سرویس های بندری را نیز از فعالیت بازداشت. مدارس و ادارات دولتی بسته شده اند، و بیمارستان ها با کارکنان اورژانس کار می کنند. اعتصاب، که تا روز چهارشنبه ادامه دارد، سومین رویداد مشابه عمده در دو ماه است.

قانون گذاران روز سه شنبه بحث در باره لایحه ریاضت اقتصادی را آغاز کردند که ۱۷ میلیارد دلار کاهش در هزینه ها، مزایا و مستمری ها را شامل می شود. آنها روز چهارشنبه رای خواهند داد. اگر پارلمان لایحه را رد کند، پول دولت یونان تا نیمه نوامبر تمام خواهد شد.

آنتونیس ساماراس نخست وزیر یونان گفته است اگر پارلمان برنامه ها را تصویب نکند، کشور ممکن است ناچار شود از حوزه یورو بیرون برود.

یونان پنجمین سال رکود را می گذراند. بیش از یک چهارم نیروی کار آن بیکار هستند.
XS
SM
MD
LG