لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۱

تظاهرات روزنامه نگاران يونان در اعتراض به رياضت های اقتصادی


روزنامه نگاران و ديگر کارمندان رسانه های يونان در اعتراض به رياضت های اقتصادی اعمال شده توسط دولت به خيابان ها ريختند. در نتيجه اين اعتراضات فعاليت بسياری از اين رسانه ها از جمله راديو و باجه های روزنامه فروشی متوقف شده است. همچنين قرار است تظاهرات عمده ديگری روز چهارشنبه توسط مخالفان اصلاحات اقتصادی دولت صورت گيرد.

اعمال رياضت های اقتصادی بيشتر توسط دولت سبب شده روزنامه نگارانی که برای رسانه های دولتی کار می کنند مزايا و حقوق بازنشستگی خود را از دست دهند، از حقوق ماهيانه شان کاسته شود و بسياری نيز بيکار شوند.

اين در حالی است که انتظار می رود دولت به اين روند ادامه دهد. در اعتراض به اين وضعيت و به مدت ۲۴ ساعت، ايستگاه های راديويی تنها موسيقی پخش خواهند کرد، روزنامه ها چاپ نخواهند شد، و بولتن های جديد پخش نمی شوند.


بر اساس آماری که توسط آژانس« ام آر بی» روز يکشنبه به چاپ رسيد، بيش از ۹٠ درصد مردم يونان معتقدند اصلاحات اقتصادی يونان عادلانه نيست. با اين حال حدود ۶۷ درصد کسانی که در اين آمارگيری شرکت کرده اند می خواهند يونان عضو حوزه يورو باقی بماند. تنها ۳۳ درصد شرکت کنندگان در اين آمارگيری معتقدند اين اصلاحات می تواند تعهدات اقتصادی يونان به اتحاديه و صندوق بين المللی پول را ارضا کند.

در عين حال قرار است تظاهرات عمده ديگری روز چهارشنبه و توسط اتحاديه کارگری بخش های خصوصی و دولتی يونان به مدت ۲۴ساعت برگزار شود. گفته می شود اين بزرگترين تظاهرات از زمان روی کار آمدن دولت جديد در يونان خواهد بود.
XS
SM
MD
LG