لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

دولت يونان نيرو و امکانات پليس خود را اجاره می دهد


دولت يونان نيرو و امکانات پليس خود را اجاره می دهد
دولت يونان نيرو و امکانات پليس خود را اجاره می دهد

دولت يونان در نظر دارد برای افزايش منابع مالی و رفع بحران اقتصادی کشور، نيرو و امکانات پليس يونان را اجاره بدهد. اين خدمات که پيش از اين به صورت رايگان در اختيار اشخاص و شرکتها قرار می گرفت، از اين پس به صورت ساعتی اجاره داده می شود.

پليس يونان روز دوشنبه اعلام کرد از اين پس بابت تأمين خدمات امنيتی برای شرکتهای خصوصی و افراد، به صورت ساعتی پول دريافت خواهد کرد. امکاناتی که پيش از اين رايگان بود، اکنون فقط در موارد خاص و در صورتی قابل دسترس خواهد بود که از لحاظ امنيتی مسئله ای جدی وجود داشته باشد، مواردی چون، اسکورت و مراقبت از مواد خطرناک، کالاها و وسايل خصوصی با ارزش، آثار هنری و مقادير زياد پول، يا تأمين پوشش امنيتی برای مراسم فرهنگی و تحصيلی.

سخنگوی پليس يونان در اعلام اين خبر گفت فروش خدمات پليس در چند کشور ديگر اروپا نيز امری متداول و رايج است. وی گفت، فرمهای درخواست خدمات پليس توسط دايره ويژه ای در اداره پليس بررسی خواهند شد تا مشخص شود متقاضيان، واجد شرايط دريافت اين خدمات هستند يا نه.

درآمد حاصل از اين اقدام، به جبران کمبود بودجه و نقدينگي و تأمين هزينه استهلاک تجهيزات و زيرساختهای لجستيکی پليس يونان، کمک خواهد کرد.

بر اساس اين روش جديد، نيروهای پليس يونان ساعتی ۳۰ يورو، اتومبيل اسکورت پليس ۴۰ يورو و موتورسيکلت اسکورت ۲۰ يورو، اجاره داده می شوند.

نرخ اجاره قايقهای گشتی و هليکوپترهای پليس برای پروژه های بزرگ هريک به ترتيب ساعتی ۲۰۰ و ۱۵۰۰ يورو اعلام شده است.

سخنگوی پليس يونان گفت، اداره پليس نيز نظير ساير بخشهای دولت تحت تأثير بحران اقتصادی موجود متحمل لطمات زيادی شده است.

يکی از خواستهای اساسی وام دهندگان بين المللی از دولت يونان، ايجاد اصلاحات در بخشهای مولد خدمات همگانی است.

XS
SM
MD
LG