لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

نخست وزير يونان خواستار رفراندوم برای اصلاحات در قانون اساسی شده است


نخست وزير يونان خواستار رفراندوم برای اصلاحات در قانون اساسی شده است
نخست وزير يونان خواستار رفراندوم برای اصلاحات در قانون اساسی شده است

جورج پاپاندريو نخست وزير يونان خواستار رفراندومی برای اصلاحات در سيستم سياسی شده است که دولت را زير بار قرض هایی سنگين و کلان برده و کشور را به آستانه ورشکستگی مالی کشانده است.

آقای پاپاندريو روز يکشنبه، به پارلمان گفت يونان مرحله ای حياتی را طی می کند و مجبور شده است برای اجتناب از عدم پرداخت بدهی هايش که می تواند کشور را به ورشکستگی به کشاند، از وام دهندگان بين المللی درخواست وام های اضطراری کند.

نخست وزير سوسياليست يونان برای اصلاحات در قانون اساسی رفراندومی را پيشنهاد کرده است که بتواند ضمن مقابله با بی کفايتی در دولت، دولت را برای عمل کردن بدون اتکا به کمک های خارجی تجهيز کند.

آقای پاپاندريو روز جمعه در واکنش به انتقادهای داخلی حزب حاکم از نحوه عملکرد دولت، کابينه را ترميم کرد. انتظار می رود درخواست رای اعتماد روز سه شنبه به رای گذاشته شود. حزب حاکم سوسياليست در پارلمان ۳۰۰ عضوی يونان از يک اکثريت ضعيف ۵ نفری برخوردار است.

انتظار می رود اگر پارلمان به دولت رای اعتماد دهد، نخست وزير بلافاصله خواستار تصويب برنامه های موسوم به رياضت اقتصادی شود که وام دهندگان بين المللی می گويند بايد تا اواخر اين ماه به اجرا در آيد.

دولت آقای پاپاندريو همچنين خواستار دريافت قسط بعدی يک کمک مالی بين المللی است که برای اجتناب از عدم پرداخت بدهی بدهی هايش در ماه آينده ضروری است.

XS
SM
MD
LG