لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

هجوم هزاران مهاجر غیرقانونی به مرز یونان و مقدونیه، منجر به تنش شد


مرز مقدونیه و یونان درپی هجوم هزاران مهاجر غیرقانونی که قصد ورود به خاک مقدونیه را داشتند، به تنش کشیده شد.

در این حادثه، هزاران مهاجر روز شنبه ۲۲ اوت از خطوط پلیس مقدونیه که سعی داشت از ورود آنها از یونان جلوگیری کند، گذشتند که در پی آن چند نفر نیز مجروح شدند.

به گزارش آسوشیتد پرس، آشوب وقتی آغاز شد که پلیس تصمیم گرفت به گروه کوچکی از مهاحران با بجه های کوچک اجازه دهد از مرز عبور کنند، اما جمعیت، آنها را بطرف دیوارسیم خاردار پلیس فشار داد . بسیاری از زنان، دست کم یک حامله، به زمین افتادند وظاهرا از حال رفتند.

سپس، هزاران نفر دیگر با استفاده از فرصت، به طرف محوطه ای که با سیم خاردار حفاظت نمی شد دویدند. پلیس گاز اشک آور شلیک کرد ، اما نتوانست آنها را متوقف کند.

هنوز روشن نیست چند نفر زخمی شده اند. بسیاری از کودکان در هرج و مرج والدینشان را گم کردند.

وقتی پلیس نظم را برقرار ساخت، صدها نفرِ اکثرا سالمند و کودک، در طرف یونانی مرز باقی ماندند. این دومین روز زد و خورد بین مهاجران و پلیس مقدونیه بود. روز جمعه ، یک روز پس از آن که دولت برای متوقف ساختن موج انسانی وضعیت فوق العاده در مرز اعلام کرد، پلیس نارنجک های بی حس کننده شلیک کرد و با مهاجران درگیر شد.دستکم ۱۰ نفر مجروح شدند.

یونان و مقدونیه هر دو امسال موج بی سابقه مهاجران را شاهد بوده اند، اکثر آنها از جنگ در افغانستان، سوریه و عراق فرار می کنند.تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار نفر وارد یونان شده اند.

XS
SM
MD
LG